
Ar sarunu par tradicionālo mūziku LNB sāks jaunu sarīkojumu ciklu 0
Ceturtdien, 20. novembrī, plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centra Mazajā zālē ar sarīkojumu “Tradicionālās mūzikas ceļi 21. gadsimtā” aizsāks jaunrades sarunu ciklu “MU-TE”, vēsta LNB speciāliste, tautas tradīciju kopas “Budēļi” vadītāja Liena Teterovska.
“MU-TE” iecerēts kā sarunu cikls, ko veidos septiņas diskusijas ar nozaru profesionāļiem un auditoriju, demonstrējumiem un uzstāšanos par septiņām Latvijai svarīgām kultūras jomām: vizuālo mākslu, mūziku, arhitektūru un dizainu, skatuves mākslām, kino un tautas tradīcijām laikmetīgā skatījumā. Projekta mērķis ir vairot sabiedrības informētību par laikmetīgo kultūru un veicināt mākslas resursu un vērtību pieejamību, kā arī zināšanu radīšanu un mākslu jaunradi.
Pirmā saruna, kurā piedalīsies folkloras speciālisti un mūziķi multiinstrumentālisti Dina Liepa, Ruta Stepiņa un Oskars Potjanko, būs veltīta gan inovatīviem tautas mūzikas spēles meklējumiem un interpretācijas iespējām, gan latviešu tautas mūzikas instrumentiem, to attīstību un izmantošanu folkloras, postfolkloras, roka, pasaules mūzikas un citos mūzikas virzienos. Sarunu vadīs Liena Teterovska.
Dina Liepa ir pazīstama kā brīnišķīga koklētāja un aizrautīga folkloras skolotāja, Rīgas bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore un Latvijas Bērnu un jauniešu folkloras programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” muzikālā vadītāja.
Ruta Stepiņa ir tautas muzikante un latviešu tradicionālās kultūras speciāliste ar vairāk nekā 20 gadu lielu folkloras un tautas mūzikas skolotājas pieredzi.
Oskars Potjanko pēc izglītības ir gan programmētājs, gan etnomuzikologs. Pasniedz ermoņiku spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2005. gada viņš aizrāvies ar kokles spēli, iesaistījies arī folkloras kopā “Kokle”.