Arī Brazīlijas futbolisti pasaules čempionātu sāk bez uzvaras 0

Viena no turnīra favorītēm Brazīlijas futbola izlase svētdien Krievijā notiekošā Pasaules kausa pirmajā mačā nospēlēja 1:1 (1:0) ar Šveici.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

E apakšgrupas mačā vārtus Brazīlijas izlases labā guva Filipe Koutinju, kamēr šveiciešiem vienīgo reizi izcēlās Stīvens Zūbers.

Arī šī spēle sākās aktīvā futbolā, bet jau no mača sākuma brazīliešu centās iegūt iniciatīvu un radīt spiedienu uz Šveices valstsvienības vārtiem. Pēc spēlētām desmit minūtēm teicamu izdevību neizmantoja Paulinju, kurš sita no tuvas distances.

Cīņas ievadā Brazīlija diktēja spēles toni, kas ļāva atklāt rezultātu – 20.minūtē ļoti precīzu sālsitienu, pamatīgu iegriešot bumbu, izpildīja Koutinju, raidot spēles galveno instrumentu vārtos. Pēc šāda notikumu pavērsiena spēles gaita guva nedaudz mierīgāka, bet pirmo puslaiku ar 1:0 vadībā noslēdza Brazīlija.

Jau ar otrā puslaika sākumu Šveices valstsvienība metās uzbrukumā, kas diezgan ātri vainagojās panākumiem – 50.minūtē pēc stūra sitiena vārtus ar galvu guva Zūbers. Turpinājumā šveicieši gan noplaka un vairs tik ļoti nemetās uz brazīliešu vārtiem.

Spēles izskaņā cīņa bija izlīdzinājusies, bet vairāk vārtus centās iekarot Brazīlijai. Vairākas reizes uzbrukuma smailē nonāca brazīliešu lielākā zvaigzne Neimars, pret kuru gan itin bieži tika pārkāpti noteikumi. Tapat aktīvs pēc nākšanas laukumā uz maiņu bija Robērtu Firminu, taču pāris viņa sitieni lidoja mērķim secen.

Pašās spēles beigās pāris reizes teicami vārtos nospēlēja Šveices vārtsargs Jans Somē, kurš atvairīja bīstamus pretinieku sitienus, bet jau kompensācijas laikā draudīgu sitienu veica brazīlietis Miranda, bumbai lidojot tikai nedaudz garām šveiciešu vārtiem.

Kompensācijas laika noslēgumā tiešo brīvsitienu vēl izpildīja Neimars, taču brazīliešu uzbrukums bija nesekmīgs, Šveices futbolistam Fabianam Šēram atsitot bumbu, kas lidoja vārtos.

Brazīlija ir visu laiku veiksmīgākā Pasaules kausa dalībniece. Par pasaules čempioni tā kļuvusi piecas reizes – 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002.gadā. Kopumā šī valstsvienība Pasaules kausa izcīņā spēlējusi 21 reizi, pa divām reizēm vēl paliekot otrajā un trešajā vietā. Pirms četriem gadiem savās mājās notikušajā Pasaules kausā brazīlieši palika ceturtajā vietā, pusfinālā ar 1:7 kapitulējot Vācijai, bet cīņā par trešo vietu ar 0:3 zaudējot arī Nīderlandei.

Brazīlijas izlases līderis ir pasaules dārgākais futbolists Neimars, kurš februārī guva kājas traumu, tomēr tagad ir atgriezies ierindā.

Tikmēr Šveice Pasaules kausa finālturnīrā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, bet kopumā četrgades nozīmīgākajā forumā piedalījusies desmit reizes. Labākais sasniegums tai bijis ceturtdaļfināla sasniegšana 1934., 1938. un 1954.gadā. Pirms četriem gadiem šveicieši Brazīlijā pārvarēja grupu turnīru, bet astotdaļfinālā tikai pagarinājumā ar 0:1 piekāpās vēlākai finālistei Argentīnai.

Šveices izlase bija arī Latvijas valstsvienības pretiniece šī turnīra kvalifikācijas kārtā.

Brazīlijas izlase pēdējos 12 mačos nav zaudējusi, bet pirms svētdienas spēles tai bija četru uzvaru sērija. Savukārt Šveicei pašlaik ir septiņu nezaudētu spēļu sērija.

Šveice ar Brazīliju iepriekšējo reizi tikās 2013.gadā, kad pārbaudes spēlē pieckārtējos pasaules čempionus uzvarēja ar 1:0.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien E apakšgrupas mačā Serbija ar 1:0 pārspēja Kostariku, bet vēl F apakšgrupā ar zaudējumu šo turnīru sāka pasaules čempione Vācija, kas negaidīti ar 0:1 piekāpās Meksikai.