ASV strauji izplatās Denges drudzis. Pēdējos gados inficēšanā gadījumus konstatē arī Eiropā 27

Tropiskajos Amerikas reģionos strauji izplatās Denges drudzis. Eksperti infekcijas uzliesmojumu saista arī ar tās pārnēsātāju – moskītu un odu – skaita pieaugumu klimata izmaiņu dēļ, vēsta portāls “lsm.lv”.
Apmēram 80% Denges drudža gadījumu fiksēti Brazīlijā, bet sarežģīta situācija ir arī Paragvajā, Argentīnā, Peru un Kolumbijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

“Šogad līdz 2024.gada 26.martam Amerikā reģistrēti vairāk nekā trīsarpus miljoni tropu drudža gadījumu, tai skaitā vairāk nekā 1000 nāves gadījumu. Tas rada bažas, jo tas ir trīs reizes vairāk nekā šādā laika periodā pagājušajā – rekordgadā, kad reģionā ziņoja par vairāk nekā četrarpus miljoniem gadījumu,” informēja Panamerikas Veselības organizācijas direktors Džarbass Barbosa.

Vidējās gaisa temperatūras paaugstināšanās un ārkārtēji laika apstākļi, tai skaitā karstuma viļņi un sausuma periodi, ko nomaina vētras un plūdi, veicina vīrusa izplatītāju skaita pieaugumu. Papildu riska faktori ir strauja urbanizācija, kas bieži saistīta ar sliktiem sanitāriem apstākļiem un trūkumiem veselības aizsardzības sistēmās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagaidām nav pietiekami efektīvas vakcīnas pret vīrusu, kas izraisa galvassāpes, drudzi, vemšanu, izsitumus un citus simptomus.

Pēdējos gados inficēšanā gadījumus konstatē arī Dienvideiropā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.