Latvijā
Politika

ASV ziņojumā secināts, ka Latvija pilnībā neizpilda minimālos standartus cilvēktirdzniecības izskaušanā2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas valdība pilnībā neizpilda minimālos standartus, lai izskaustu cilvēku tirdzniecību, bet pieliek ievērojamas pūles, lai to paveiktu, ziņojumā par cilvēku tirdzniecības apkarošanu secinājis ASV Valsts departaments.

Ceturtdien ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo publiskoja ASV Valsts departamenta 2020.gada ziņojumu par cilvēku tirdzniecības apkarošanu.

Latvijas centieni novērtēti atbilstoši otrajam līmenim, kas nozīmē, ka Latvijas valdība pilnībā neizpilda minimālos standartus, lai izskaustu cilvēku tirdzniecību, bet pieliek ievērojamas pūles, lai to paveiktu, aģentūru LETA informēja Latvijas Iekšlietu ministrijā.

Atzinīgi, piemēram, tika novērtēti Latvijas valdības centieni veicināt cilvēktirgotāju lietu izmeklēšanu, kā arī ievērojami bargāku sodu piespriešanu.

Tāpat ASV atzinīgi novērtējusi Latvijas centienus veikt izmaiņas normatīvajos regulējumos, lai iekļautu valsts apmaksātajā cilvēku tirdzniecības upuru aizsardzības programmā nepilngadīgos no valsts ārpus ģimenes aprūpes iestādēm.

Ziņojumā Pompeo atzinīgi novērtējis desmit cilvēku tirdzniecības apkarošanas aktīvistu no Butānas, Ēgiptes, Kaboverdes, Honkongas, Kazahstānas, Kenijas, Latvijas, Malavi un Moldovas ieguldījumu cīņā pret cilvēku tirdzniecību.

Īpašo ASV Valsts departamenta atzinību un ziņojuma goda nosaukumu saņēma Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā eksperte – Nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa.

“Esmu lepna, ka esmu pagodināta kā ziņojuma varonis. Esmu lepna nest Latvijas vārdu pasaulē un parādīt citiem savas valsts un tās tautas spēku un apņēmību,” izteicās Stabiņa.

Saistītie raksti

Vairākus gadus Stabiņa ir virzījusi Latvijas rīcībpolitiku cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos.

Kopš 2014.gada viņa ir bijusi Latvijas valdības Nacionālās cilvēku tirdzniecības koordinatore, iestājoties par cilvēku tirdzniecības reformām valdības iekšienē un veidojot attiecības arī ar NVO.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
5 stundas