Foto: SHUTTERSTOCK

Aukstais laiks ir sācies. Kā ilgāk uzturēt mājokli siltu, nepalielinot izdevumus par apkuri? 33

Rudens oficiāli ir sācies. Temperatūra sāk pazemināties, un tas notiek diezgan strauji, tāpēc ziņu portālā “Metro” apkopoti daži triki, ko vērts paturēt prātā, lai uzturētu māju siltu, nepalielinot apkures izmaksas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Lasīt citas ziņas

Biznesa pakalpojumu salīdzināšanas “Utility Bidder” eksperti ir dalījušies ar padomiem, kā ilgāk uzturēt mājokli siltu.

  • Izmantojiet dienas gaismu! Tas varētu izklausīties pašsaprotami, bet tas ir būtiski. Šo svarīgo saules gaismas stundu izmantošana, atverot visus aizkarus un žalūzijas, var palīdzēt uzturēt māju siltu – un nekas nav labāks par sauli ziemā.
  • Pārdomāti izvietojiet mēbeles! Lai palielinātu energoefektivitāti, pārliecinieties, ka radiatorus neaizsedz tādas lietas kā dīvāni. Tā varētu šķist ideāla vieta, lai lasītu savu iemīļoto autoru grāmatas, taču tādējādi tiks absorbēta lielākā daļa siltuma. Ja radiatoriem nebūs priekšā mēbeļu, tiks nodrošināta siltuma izplatība pa visu telpu.
  • Maksimāli izmantojiet dušas tvaiku! Šis padoms var būt noderīgs tikai tad, ja esat mājās viens vai dzīvojat kopā ar partneri. Ja mazgāšanās laikā vannas istabas durvis atstājat vaļā, tvaiks un siltums var sasildīt citas istabas.
  • Nenovietojiet aizkarus priekšā radiatoriem! Atstājot aizkarus, īpaši garākus, priekšā radiatoriem, tiks bloķēta siltuma izplatīšanās. Tas faktiski novirzīs siltumu uz logu, nevis māju.
  • Izvairieties no caurvēja! Ieguldījums caurvēja aizturētājos palīdzēs saglabāt siltumu. Un, ja jums ir mājdzīvnieks, neaizmirstiet, ka tādas lietas kā kaķu durtiņas arī ir vērā ņemams aukstā gaisa ieplūšanas avots.
CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperts Džeimss Longlijs norāda: “Šīs mazās izmaiņas un ieradumi var palīdzēt uzturēt māju siltu ilgāk. Citi padomi, kas jāpatur prātā, ietver gāzes un apkures sistēmu pārbaudi pirms aukstajiem mēnešiem un regulāru apkures iekārtu nepieciešamās apkopes veikšanu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.