Laukos
Politika

Baltijas un Polijas lauksaimniecības ministri informēs Briseli par prasībām tiešmaksājumu sakarā0

Foto – LETA/AFP

Pirmdien, 19.martā, Briselē notiks kārtējā Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome, kuras laikā sanāksmes dalībnieki tiks iepazīstināti ar Rīgā šonedēl parakstīto Baltijas valstu un Polijas deklarāciju, informē Zemkopības ministrijā.

ES dalībvalstis un Eiropas Komisija (EK) tiks informētas par Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas kopīgo nostāju un prasību pēc 2020.gada izlīdzināt tiešos maksājumus, lai šo valstu lauksaimnieki beidzot būtu vienlīdzīgos konkurences apstākļos ar citu ES dalībvalstu zemniekiem.

Jau ziņots, ka otrdien, 13.martā, Rīgā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Igaunijas lauku attīstības ministrs Tarmo Tamms, Lietuvas lauksaimniecības ministrs Broņus Markausks un Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministrs Kšištofs Jurgels parakstīja kopīgu deklarāciju par EK paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, kurā vienojās par kopīgu prasību izlīdzināt tiešos maksājumus pēc 2020. gada.

Parakstītajā deklarācijā ministri aicina EK ievērot godīgumu un vienlīdzību ES dalībvalstu starpā, mudinot pilnībā pabeigt tiešo maksājumu izlīdzināšanu.

Deklarācijā arī uzsvērts, ka ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) atbalsts lauku attīstībai dod dalībvalstīm iespējas uzlabot konkurētspēju un veicināt efektīvu un ilgtspējīgu ekonomiku un lauku apvidu attīstību. Tāpēc ir svarīgi risināt tādas problēmas kā iedzīvotāju skaita samazināšanās, bezdarbs un nabadzība, kā arī veicināt sociālo integrāciju laukos. Lauku attīstības ES finansējuma nosacījumiem un kritērijiem jānodrošina atbalsts tiem lauku apvidiem, kas atpaliek no ES vidējā līmeņa.

Ministri arī norāda, ka KLP nodrošināšanai arī turpmāk jāparedz pietiekams finansējums, kas atbalsta ilgtspējīgu lauksaimniecības attīstību, nekaitīgas, kvalitatīvas un daudzveidīgas pārtikas ražošanu, kā arī nodarbinātības un izaugsmes iespējas lauku apvidos.

Deklarācijā pausts atbalsts EK vēlmei turpināt vienkāršot un modernizēt KLP – tai ir jābūt vienkāršai un saprotamai lauksaimniekiem un citiem iedzīvotājiem, maksimāli samazinot administratīvās izmaksas zemniekiem un valsts pārvaldei.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
1 stunda
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
42 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda