Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks uzstājas debatēs Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā lemj par viņa atbrīvošanu no amata.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks uzstājas debatēs Rīgas domes ārkārtas sēdē, kurā lemj par viņa atbrīvošanu no amata.
Foto; Zane Bitere/LETA

Baraņņiks atstādināšanu no amata saista ar vēlmi atjaunot “Rīgas Centrāltirgus” valdi 0

Līdzšinējā Rīgas vicemēra Vadima Baraņņika (NDF) atstādināšana no amata saistīta ar pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) vēlmi atjaunot AS “Rīgas Centrāltirgus” valdi, komentējot domes vadītāja lēmumu veikt izmaiņas pašvaldību kapitālsabiedrību vadībā, aģentūrai LETA pauda Baraņņiks.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Baraņņiks sacīja, ka, viņaprāt, otrdien domes ārkārtas sēde sasaukta tikai tāpēc, lai, panākot Baraņņika atstādināšanu no amata, atjaunotu viņa atlaisto “Rīgas Centrāltirgus” valdi.

“”Rīgas Centrāltirgus” valde ir pieļāvusi virkni pārkāpumu un zaudēja uzticību, taču šodien tā zibenīgi atjaunota,” pauda politiķis, piebilstot, ka, viņaprāt, tas noticis tādēļ, lai nodrošinātu iespēju pagarināt Rūpniecības tirgus nomas līgumu. Baraņņiks uzskata, ka šis līgums pilsētas iedzīvotājiem nav izdevīgs, tāpēc viņš iepriekš pieņēmis lēmumu to nepagarināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tieši pēc tam sākās arī visi procesi. Kuluāros sākumā mēģināts pierunāt partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakciju piekrist manai atlaišanai, kas sākotnēji nesanāca. Tad sekoja partijas “Saskaņa” ultimāts. Pēc tam notikusi apzināta GKR maldināšana, kā rezultātā GKR piekrita parakstīties par manu atstādināšanu no amata,” norišu gaitu savā skatījumā iezīmēja Baraņņiks.

Kontekstā ar Rīgas mēra lēmumu atstādināt pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdi, Baraņņiks uzsvēra, ka neredz iespējamos pārkāpumus, par ko valde būtu atlaižama. Atgādinot problēmsituāciju, kas saistīta ar “PNB” bankas darbības pārtraukšanu, Baraņņiks pauda, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nav vainīgs pie “PNB” kraha, turklāt uzņēmums mēģinājis nākt pretim klientiem, kuru konti reģistrēti minētajā bankā.

Savukārt lēmumu par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” padomes locekli apstiprināt līdzšinējo uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Ernestu Saulīti Baraņņiks komentē atturīgi, vien uzsverot, ka, visticamāk, Saulītis nebūtu viņa pirmā izvēle šim amatam.

“Viņš nebija vienīgais pretendents, viņš nebija prioritāte. Esmu izpētījis dažādus kandidātus, bet konkrētus vārdus negribu nosaukt. Saulītis ir labs speciālists, bet es skatījos arī uz citiem kandidātiem,” teica deputāts.

Kā ziņots, Burovs nolēmis atcelt “Rīgas namu pārvaldnieka” valdi, kā arī atjaunojis amatos Baraņņika atstādinātos “Rīgas Centrāltirgus” valdes locekļus.

Rīgas domnieki šodien ar balsu vairākumu atcēla no amata līdzšinējo vicemēru Baraņņiku. Līdz ar viņa atbrīvošanu visas trīs viņa pārraudzībā bijušās kapitālsabiedrības – “Rīgas Centrāltirgus”, “Rīgas satiksme”, un “Rīgas namu pārvaldnieks” – nonāca Burova pārziņā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.