Biedrības “Auto asociācija” prezidents Andris Kulbergs
Biedrības “Auto asociācija” prezidents Andris Kulbergs
Foto: Evija Trifanova/LETA

Beidzot zināms gala lēmums Kulberga traģiskās avārijas lietā. Kulbergs atklāj notikušā detaļas 79

Pirms vairākiem mēnešiem Auto Asociācijas prezidents Andris Kulbergs pēc smagas autoavārijas un vairākām pārciestām operācijām nonāca ratiņkrēslā. Par laimi, uz laiku.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Vakar savā “Facebook” kontā viņš paziņojis, ka beidzot ir zināms gala lēmums par traģisko avāriju un padalījies ar plašāku informāciju par to.

Kulbergs raksta: “Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu, ka avārijā noteikti ir vainojams sarkans sporta Mitsubishi EVO IV auto nevis sievietes vadīts Volvo V70. “Auto seksisms” izpaudās pilnā krāšņumā, kur mūsu sabiedrība, bez apstākļu noskaidrošanas, izvirzīja apsūdzību sarkanam sporta auto, jo Volvo V70 jau pēc definīcijas nevar būt vainīgs ar sievieti pie stūres.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šodien pēc sešiem mēnešiem un trīs dienām, neskaitāmām ekspertīzēm, liecinieku liecībām, mērījumiem un izvērtējamiem ir varasiestādēm taisnīgi pieņemts nepārprotams lēmums par vainīgo atzīt sievieti ar Volvo V70 a/m, kura, iebraucot pretējā braukšanas joslā, izraisīja traģisku frontālu sadursmi.

Beidzot visiem interneta un sociālo tīklu nepatiesajiem apgalvojumiem un nepamatotam “auto seksismam” ir pielikts punkts – sieviete ar Volvo iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja traģisku frontālo sadursmi!

Pēc 36 pavadītām dienām reanimācijā un slimnīcā, sešām operācijām un vēl vairākām priekšā, 5 mēnešiem ratiņkrēslā un turpmākos mēnešus uz kruķiem un ilgstošu rehabilitāciju, varu beidzot būt morāli atvieglots par acīm redzamu, taisnīgu lietas iznākumu! Volvo V70 a/m braucot pa šoseju bez iemesla iebrauca pretējā braukšanas joslā virsū savā nodabā braucošām a/m un izraisīja frontālu sadursmi. Frontālā sadursme bija tieši ritenis ritenī, kas ir sliktākā iespējamā avārija, kādu varat pieredzēt, jo vecākiem auto šī ir vārgākā vieta.

Visu laiku, kopš avārijas mirkļa, sievietes tuvinieki publiski nepatiesi vainoja mani, ar sarkano sporta auto, avārijas izraisīšanā. Savu vainu sieviete neatzina, līdz prokurors izvirzīja viņai apsūdzību. Šī apstākļa dēļ es nebiju tiesīgs vērsties apdrošināšanā, paliku bez automašīnas un turpinu segt medicīnas un advokāta izdevumus no savas kabatas.

Šī summa ir mērāma tūkstošos eiro, kas ir nopietns finansiāls apgrūtinājums, tikai tāpēc, ka vainīgā persona turpināja lieki cerēt izsprukt no atbildības radot apgrūtinošus apstākļus cietušajam. Cilvēki, ja esat sastrādājuši ziepes, uzņematies atbildību, tas ļoti atvieglotu dzīvi cietušajam, ļaujot laicīgi risināt transporta zaudējumus un ārstēšanās izdevumus nemaksājot lieki advokātam!

Reklāma
Reklāma

Ekspertīze parādīja, ka frontālās sadursmes brīdī, Volvo a/m ātrums bijis ap 90 – 100km/h, bet mans sarkanā Mitsubishi ātrums maksimums 40-45 km/h, kas nozīmē, ka man izdevās ievērojami samazināt braukšanas ātrumu, kas izšķīra to, ka paliku dzīvs un iespējams varēšu atkal staigāt.

Neskatoties uz manu autosporta pieredzi, es nespēju izvairīties no sadursmes, jo tas bija pāris sekunžu jautājums, jo neloģiskos apstākļos ātrā ātrumā pretējā joslā pēkšņi frontāli braucošam auto sagatavoties nebija iespējams. Šīs pāris sekundes pilnībā sagrieza dzīvi kājām gaisā un pēkšņi visi tavi plāni, idejas, darbs, hobiji izkūp gaisā un cieš ģimene un tuvinieki, kad nezini vai jel kad varēsi baudīt visu kā agrāk, jo avārija atstāj paliekošas sekas.

Avārijas iemels – secinājām, ka iespējams sieviete vienkārši aizmiga pie stūres un līkumā taisni iebrauca pretējā braukšanas joslā (jo sieviete neko neatceras no sadursmes mirkļa).”

Kulbergs arī dalījies ar vairākiem ieteikumiem citiem autobraucējiem.

o Nopērc videoreģistrātoru – tas izglābs no milzu izmaksām, laika patēriņa, tā būs iespēja pierādīt savu nevainību!
o Brauc ar modernu, jaunāku auto – aktīvās un pasīvās drošības sistēmas ir galvastiesu pārākas par 90. gadu auto. Aktīvā piestūrēšana, avārijas bremzēšana, līniju asistents, distances kontrole, aizmigšanas sensors – tie visi var glābt dzīvības!
o Pērc OCTA+ (nepērc parasto OCTA) un veselības apdrošināšanu. OCTA+ ir iespēja pēc negadījuma vērsties novērst defektus pie sava apdrošinātāja, nevis vainīgās puses!
o Ja esi vainīgs, atzīsti savu vainu laicīgi, jo pretējā gadījumā tava pozīcija vienoties par mierizlīgumu var būt daudz vājākas!
o Nenovērs uzmanību no ceļa, bērni, nebrauc noguris, mobilais telefons, dzīvnieki nekad nebūs attaisnojums negadījuma izraisīšanā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.