Bez latviešiem nekā – Balcers un Bļugers piespēlē uzvaras vārtos 0

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēlei uzvaras vārtu guvumā Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Balcera pārstāvētā Otavas “Senators” viesos ar rezultātu 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Edmontonas “Oilers”, izcīnot trešo uzvaru pēdējās piecās spēlēs.

“Senators” komanda pirmajā periodā realizēja divus vairākumus, vārtus gūstot Breidijam Tkečakam un Bobijam Raienam, kamēr pretiniekiem ar precīzu metienu atbildēja Alekss Čjasons. Otrā perioda trešajā minūtē Konors Makdeivids izlīdzināja rezultātu, bet trešās trešdaļas astotajā minūtē Braiens Gibonss atjaunoja viesiem vadību.

Tiesa, nepagāja ne minūte, kad Kolbijs Keivs panāca neizšķirtu. Pamatlaikā vairs vārti netika gūti, spēlei turpinoties papildlaikā. Pagarinājuma trešajā minūtē Balcers palīdzēja pie saviem vārtiem izcīnīt ripu un kopā ar Tkečaku izslidoja divatā pret vienu pretinieka aizsargu. Tkečaks skatījās uz Balceru, dodot mājienu ka piespēlēs un novēršot pretinieku aizsarga uzmanību, taču piespēle nesekoja un amerikānis pats meta pa vārtiem, ripai ielidojot tīklā.

Balcers šajā mačā uz ledus pavadīja 18 minūtes un vienu sekundi, kas ir par sekundi vairāk nekā viņa iepriekšējais NHL karjeras lielākais laiks. Viņš šajā mačā vienu reizi meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Liepājnieks savā debijas sezonā NHL 30 mačos guvis četrus vārtus, veicis septiņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -2.

“Senators” ar 58 punktiem 75 spēlēs atrodama pēdējā vietā Austrumu konferencē un visā līgā, kamēr “Oilers” ar 74 punktiem 75 dueļos ir trešā no beigām Rietumos.

Otavas hokejisti nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”.

Skaisti vārti mazākumā

Uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien veica rezultatīvu piespēli NHL regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” izbraukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) pieveica Dalasas “Stars”.

Bļugers šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus pretinieku raidījumus, uzvarēja 55% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Šīs spēles rezultātu 16.minūtē atklāja “Penguins” hokejists Džeiks Gencels, tomēr otrā perioda ievadā Tailers Segins panāca neizšķirtu. Viesi vēlreiz vadībā izvirzījās dueļa 35.minūtē, kad ar precīzu metienu atzīmējās Džerets Makens, bet dažas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Endrū Kogliāno.

Tomēr 45.minūtē “Penguins” guva uzvaru nesošos vārtus, kad mazākumā uz vārtiem izrāvās tieši Bļugers, kurš piespēlēja ripu Makenam, viņam gūstot skaistus vārtus.

Bļugers savā NHL debijas sezonā 22 spēlēs guvis četrus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +6.

“Penguins” ar 93 punktiem 76 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr “Stars” ar 82 punktiem 75 cīņās ir septītā Rietumos.

Nākamo maču “Penguins” aizvadīs pirmdien, kad viesosies pie Ņujorkas “Rangers”.

“Sabres” zaudē izredzes

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” zaudējusi izredzes sasniegt Stenlija kausa izcīņu.

Savukārt citā sestdienas mačā Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” izbraukumā ar 4:7 (1:0, 2:4, 1:3) atzina Monreālas “Canadiens” pārākumu, zaudējot izredzes iekļūt Stenlija kausa izcīņā.

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, pielietoja četrus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

“Sabres” komandai šis bija devītais zaudējums pēdējo desmit maču laikā.

Girgensons šosezon 65 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles, kā arī iekrājis lietderības koeficientu -8.

Bufalo vienība ar 71 punktu 74 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Canadiens” ar 87 punktiem 75 mačos ir astotā.