Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

Bijusī diplomāte attaisno Kariņa lidojumus: Gandrīz nebija citu variantu kā vien lidot ar privāto avioreisu 275

Privāto avioreisu izmantošana, lai Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar delegāciju nokļūtu uz neformālajām Eiropadomes sanāksmēm Portugālē un Slovēnijā 2021.gadā un Francijā 2022.gadā, noteikti bija pamatota, intervijā laikrakstam “Diena” savu viedokli paudusi bijusī diplomāte Astra Kurme.

“To mēs gribējām dzirdēt!” NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā
TV24
Einars Repše: “Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs. Diemžēl arī Latvijā, ja nesakaus Putinu tūlīt kaujas laukā” 53
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs! 23
Lasīt citas ziņas

Viņa komentējusi trīs komandējumus, kuros arī pati devusies delegācijas sastāvā līdzi Kariņam, norādot, ka sanāksmju beigu laiks bijis neparedzams, līdz ar to gandrīz neesot bijis citu variantu kā vien lidot ar privāto avioreisu, lai nebūtu stundām ilgi jāgaida lidostās.

“Piemēram, es atceros, pēdējā sarunu fāze bija tāda – mēs braucām ar domu, ka būsim prom divas dienas, bet sarunas ilga piecas dienas. Nonāca līdz tam, ka visi gājām uz veikalu pirkt tīras drēbes, jo līdzpaņemtās bija beigušās. Premjers gāja pirkt tīrus kreklus. Līdz ar to ir tādas reizes, kad plānot kaut ko absolūti nevar,” komandējumus atceras Kurme.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa atzīst, ka nedaudz brīnās par Kariņa virzienā raidītajiem pārmetumiem, jo redzējusi, “kā Kariņš cīnījās, kā viņš piedalījās, kā viņu visur aicināja klāt, kā viņš bija, ja tā var teikt, mediators starp Veco Eiropu un Jauno Eiropu, kā viņš cīnījās par Latvijas interesēm”.

“Man drusku skumji ir par to, ka tagad ir tikai viss sliktais, bet viņš tiešām cīnījās un necieta no kompleksa “mēs esam maza valsts”. Man tiešām ir žēl, jo Kariņš cīnījās ar visu sirdi un dvēseli. Es apbrīnoju viņa darbaspējas, apbrīnoju, cik ātri viņš iegāja visās detaļās, kā spēja detalizēti vest sarunas par finanšu jautājumiem. Tāpēc man šausmīgi žēl, ka viņu visi tagad noliek,” laikrakstam norāda Kurme.

Vaicāta, cik pamatots, viņasprāt, ir iespaids, ka Kariņš varbūt ir pārspīlējis savu svarīgumu un neaizvietojamību Eiropas līmeņa politikā, eksperte atbild kategoriski noraidoši, uzsverot, ka bez Kariņa šādās sanāksmēs nevarēja iztikt.

“Viņu aicināja visur, ar viņu runāja, viņš principā tulkoja to, ko domā Makrons un Merkele, pārējiem Centrāleiropas līderiem. Viņš katru mīļu brīdi strādāja kā mediators starp citām valstīm, lai palīdzētu atrast risinājumu. Ļoti bieži Kariņa kungu pieaicināja klāt pie lielo valstu galda tieši tāpēc, ka viņš vislabāk spēja paskaidrot, teiksim, Jaunās Eiropas daļas problēmas un vajadzības,” atceras eksperte.

Viņa arī atceras, ka Kariņš ļoti saspringti meklējis laiku, kad izbraukt, kad atbraukt, kā nenokavēt valdības sēdi, kā atgriezties maksimāli ātri, lai piedalītos, jo tas bija laiks, kad plosījās pandēmija un visi jautājumi bija jārisina ļoti saspringti. “Tas nebija laiks, kad varēja vienkārši piecas stundas nogulēt lidostā, pagaidīt, kad pienāks lidmašīna, vai sagaidīt nākamo rītu. Viņš centās būt atpakaļ uz valdības sēdi, lai visu izdarītu, arī to, kas ir mājās vajadzīgs,” norāda Kurme.

“Līdz ar to tie braucieni, kuros arī es piedalījos, bija, manuprāt, absolūti pamatoti,” rezumē Kurme, piebilstot, ka nevar izteikties par pārējiem komandējumiem, kuros nebija klāt. Viņa arī uzskata, ka ir normāli un saprotami, ka visa Latvijas delegācija, tajā skaitā Ārlietu ministrijas pārstāvji, uz vienu un to pašu sanāksmi lido un uzturas kopā ar premjeru. Kurme piebilst, ka Kariņš delegācijā nekad neņēma līdzi kādus liekus cilvēkus, katram bija zināma loka uzdevums, iemesls, kāpēc viņš tur atradās.

“Tāpēc mani sarūgtina un pārsteidz viss tagad notiekošais, jo, šķiet, mūsu valstī ir svarīgākas problēmas, ko apspriest kā galvenās. Īpaši tāpēc, ka Kariņa kungs, no mana skatpunkta, no manas specialitātes viedokļa, izdarīja milzīgu darbu – viņš Latviju pacēla daudz augstākā līmenī, nekā mēs pēc sava izmēra vai politiskā nozīmīguma varējām būt Eiropā,” uzskata bijusī ilggadējā diplomāte.

Kā ziņots, daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi no 2021.gada līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai izmaksājuši 613 830 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“To mēs gribējām dzirdēt!” NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā
TV24
Einars Repše: “Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs. Diemžēl arī Latvijā, ja nesakaus Putinu tūlīt kaujas laukā”
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
TV24
“Krīzes gadījumā zini, kur vērsties!” Rajevs norāda: Katra novada iedzīvotājam ir jāzina divas konkrētas lietas!
Lasīt citas ziņas
Krievija var mierīgi pārdzīvot smagus tanku zaudējumus vēl trīs gadus – krājumi ir teju neizsmeļami
Alvis Hermanis nāk klajā ar ideju mūsu valsts drošības stiprināšanai: “Kamēr mūsu ierēdņu “armija” izliekas par beigtām zivīm, jārīkojas sabiedrībai!”
VIDEO. Briseles ielas pārņem kūtsmēslu smaka! Lauksaimnieki turpina protesta akciju
TV24
Kā kļūt par slepeno aģentu Latvijā? Slaidiņš: Pārģērbties par mikimausu un skriet pa pilsētu
TV24
Kā kļūt par slepeno aģentu Latvijā? Slaidiņš: Pārģērbties par mikimausu un skriet pa pilsētu
18:25
Ungārijas parlaments nobalso par Zviedrijas uzņemšanu NATO
18:02
Raidījumu cikla “EkoRAID” 4. raidījums jau 27. februārī
17:40
FOTO. Iemūžināts sirreāls skats – miglas burvība Slokas ezera takā
TV24
Einars Repše: “Šobrīd ir pilnīga skaidrība, ka karš būs. Diemžēl arī Latvijā, ja nesakaus Putinu tūlīt kaujas laukā”
TESTS. Izpildi testu un noskaidro, ko Visums vēlas tev pateikt!
Ungārijas parlaments nobalso par Zviedrijas uzņemšanu NATO
“To mēs gribējām dzirdēt!” NATO pārstāve beidzot vieš skaidrību, cik ilgā laikā pēc uzbrukuma citām valstīm jāsteidzas palīgā
TV24
Ukrainai ir cerības no Vācijas saņemt uzlabotus un mūsdienīgus “Panzerfaust”: Tās ir briesmas tankistiem
Rinkēvičs: Nav pamata apšaubīt NATO līguma 5.panta garantijas
Raidījumu cikla “EkoRAID” 4. raidījums jau 27. februārī
TV24
Vanaga: Mums ir tiesības streikot, bet mēs izmantosim citas tiesības – iesūdzēsim ministri tiesā
“Cert.lv”: Krievija joprojām ir galvenais kiberapdraudējuma avots
Valdības koalīcija vienojas atlaist Rēzeknes domi
TV24
Māris Gulbis par Latvijas ārpolitiku: Lai Kariņš neapvainojas, bet viņš ārlietu ministra amatam neder!
Neļauj jūtām kontrolēt tavas darbības! Horoskopi 27. februārim
Ķīna atjauno pandu diplomātiju ar ASV
Ir pienācis laiks noņemt rozā brilles! Horoskopi no 26. februāra līdz 3. martam
“Uz tualeti tev ir jāiet katru dienu, ēst tev vajag katru dienu,” invalīdu un viņu draugu apvienība kritizē pārāk ilgu gaidīšanas laiku uz valsts apmaksātu rollatoru
Kokteilis
FOTO. Eksperts brīdina – karaļa Čārlza diagnoze “var būt bīstamāka, nekā tiekam mudināti domāt”
Otrdiena vietām gaidāma miglaina, pa laikam līs
TV24
Slaidiņš: Ja tu esi iestājies aliansē, apņēmies tos 2% iemaksāt, tad pie tā ir jāpieturas
VIDEO. Vilciena sastāvs 53 vagonu garumā bez mašīnista nobrauc 70km
Kārlis Streips: Ievērojams elements Kremļa fašista barbarismā ir propaganda no viņa valsts demagogiem
“Vai tad, ja bērns dodas dienēt, tad vecākiem viņš vairs neskaitās apgādājamais?” daudzbērnu ģimenes tēvs neizpratnē par Goda ģimenes statusa zaudēšanu
TV24
Vai, pasūtot jaunu pasi, var veco paturēt par piemiņu sev mājās? Atbild sepciāliste
Vai potenciālais darba devējs drīkst zvanīt bijušajam priekšniekam, lai iegūtu atsauksmes? NĒ!