Ekonomika
Bizness

Uzņēmumi palīdzēs kaldināt jaunos būvspeciālistus0

Publicitātes foto

Lai modernizētu studiju programmas un praksē ieviestu zinātniskas izstrādnes, sadarbības līgumus parakstījusi SIA “Igate Būve”, SIA “IKTK” un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Publicitātes foto

No prakses līdz stipendijai

Abi uzņēmumi ļoti daudzos veidos, tostarp arī finansiāli, ir gatavi palīdzēt pasniedzējiem bagātināt mācību programmu ar jaunajām koka būkonstrukciju tehnoloģijām.

Daudzas praktiskās vajadzības parādīsies sadarbības procesā un pagaidām vēl nav iezīmētas reālos plānos, taču kā iespēja paredzētas gan prakses vietas uzņēmumos, gan pētnieciskie darbi, turklāt finansiālu atbalstu gūtu jebkāds zinātniskais darbs, kura rezultāti varētu noderēt pašiem uzņēmumiem.

Publicitātes foto

Tāpat iecerēs pastāv stipendiju iespēja studentiem, kas specializēsies konkrētā jomā.

Ar misijas apziņu

SIA “Igate Būve” un SIA IKTK valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns saka: “LLU jau vēsturiski ir devusi zināmu ieguldījumu mūsu nozarēs, jo daudzi mūsu vadītāji, dizaineri un speciālisti ir šīs augstskolas absolventi.

Es ceru, ka mums kopā izdosies veidot jaunu posmu būvniecības tehnoloģiju attīstībā un ka LLU izmantos iespēju kļūt par līderi šādas izglītības iegūšanā. Tāpēc ceru, ka Vides un būvzinātņu fakultātes mācībspēki būs atvērti jaunām koka būvkonstrukciju tehnoloģijām un pašām modernākajām pasaules tendencēm.

Publicitātes foto

Šī ir mūsu misija, kurā mēs ne tikai rūpējamies par darbaspēku sev, bet arī attīstām šīs nākotnes tehnoloģijas Latvijā un būsim gandarīti pat tad, ja tās apguvušais students pēcāk dosies strādāt pie konkurentiem.”

Cer apgūt jaunāko praksi

Sadarbības ietvaros plānotas nozares ekspertu vieslekcijas augstskolā un studentu mācību ekskursijas uz uzņēmumu ražotnēm, atbalsts labākajiem studentiem, kas izstrādā studiju projektus saistībā ar koka izmantošanu būvniecībā; tāpat studentiem būs iespēja iziet praksi SIA “Igate Būve” un SIA “IKTK” ražotnēs.

“Sadarbības mērķis ir LLU Vides un būvzinātņu fakultātes mācību procesā plašāk ieviest pasaules jaunāko praksi koka būvniecības un koka būvkonstrukciju tehnoloģijās, iesaistot studentus šādu materiālu apguvē, izpētē un praktiskā apguvē,” skaidro Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja, Būvniecības bakalaura studiju programmu direktore Sandra Gusta.

Uzziņa:

Būvniecības uzņēmums SIA “Igate Būve” specializējas modernu un inovatīvu koka ēku un koka inženierbūvju būvēšanā, savukārt SIA “IKTK” ir zinātniskās un rūpnieciskās pētniecības, kā arī ražošanas uzņēmums, kas izstrādā, testē un ražo inovatīvas lielizmēra līmētās koksnes konstrukcijas.

Saistītie raksti

Lielizmēra līmētā masīvkoka tehnoloģijas patlaban ir ļoti strauji augoša tendence pasaules mēroga būvniecībā, un to vēl jo vairāk sekmēs Eiropas Savienības centieni mazināt dažādu procesu, tostarp būvniecības, ietekmi uz klimatu un dabas resursiem.
Latvijā vairāki SIA “Igate Būve” būvēti objekti, izmantojot ar SIA “IKTK” ražotas konstrukcijas, izpelnījušies dažādas nozares balvas, tāpat atzinīgi novērtētas konstrukcijas, kas nogādātas Norvēģijā, Lietuvā, Zviedrijā un citās valstīs.

Rūpniecisko pētījuma centra SIA “IKTK” nosaukums atšifrējams kā “Inovācijas koka tiltos un konstrukcijās”. Tas darbību sāka 2015. gadā, bet kā uzņēmums dibināts jau 2011. gadā. Tā pašreizējie īpašnieki ir SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate” (99%) un SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” jeb “MeKA” (1%).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kāpēc lielākā daļa iedzīvotāju joprojām turpina pārmaksāt par elektrību 8
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Izmaksas, salīdzinot ar iekšdedzes auto, vienkārši smieklīgas.” Cik tālu ar elektroauto ieviešanu esam Latvijā? 3
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Dzelzceļnieku bizness noiet no sliedēm – “Latvijas dzelzceļš” piedāvā pretrunīgu nākotnes darbības modeli 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim 5
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
2 stundas