Foto: LETA/REUTERS

Brīdinājums! Google var izdzēst jūsu Gmail kontu ar visiem fotoattēlus. Kas jādara, lai tas nenotiktu? 14

Google grasās izsūtīt paziņojumus, lai brīdinātu lietotājus pirms kontu dzēšanas. Lai nodrošinātu, ka jūsu Google konts paliek aktīvs, uzņēmums iesaka pieteikties savos kontos vismaz reizi divos gados.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Google nu ir atjauninājusi neaktīvo Gmail kontu politiku – ja konts nav izmantots vai tajā nav lietotājs pierakstījies vismaz divus gadus, Google var dzēst kontu un visu tā saturu. Tas ietver saturu arī pakalpojumā Gmail, Docs, Drive, Meet, Calendar, YouTube and Google Photos

Google savā iekšējā analīzē atklāja, ka pamestiem kontiem ir vismaz 10 reizes retāk nekā aktīvajiem kontiem iestatīta divpakāpju verifikācija, kas nozīmē, ka šie konti ir neaizsargātāki pret datu zādzībām. Lai samazinātu šo risku, Google ir atjauninājusi kontu neaktivitātes politiku uz diviem gadiem visos savos produktos.

CITI ŠOBRĪD LASA
Google gan uzsver, ka jaunā politika attiecas tikai uz personīgajiem Google kontiem un neietekmēs tādu organizāciju kontus kā skolas vai uzņēmumi.

“Šis atjauninājums saskan ar mūsu politiku par nozares standartiem attiecībā uz datu saglabāšanu un konta dzēšanu, kā arī ierobežo laiku, cik ilgi Google saglabā jūsu neizmantoto personas informāciju.”

Lai gan atjauninātā politika jau ir stājusies spēkā, Google saka, ka tā neietekmēs neaktīvo lietotāju kontus tagad un uzreiz. Kontu dzēšana sāksies 2023. gada decembrī. Tas notiks pakāpeniski, sākot ar kontiem, kas izveidoti un tā arī nekad nav izmantoti.

Google nosūtīs vairākus paziņojumus, lai brīdinātu lietotājus pirms konta dzēšanas. Paziņojums tiks sniegts, izmantojot gan konta e-pasta adresi, gan atkopšanas e-pasta adresi, ja tāda ir norādīta.

Lai nodrošinātu, ka jūsu Google konts paliek aktīvs, uzņēmums iesaka pierakstīties kontā vismaz reizi divos gados. Kad esat pierakstījies, tad izlasiet kādu e-pastu, izmantojiet Google disku, noskatieties YouTube videoklipu, lejupielādējiet kādu lietotni no Google Play veikala, veicot meklēšanu Google tīklā vai izmantojot funkciju “Pierakstīties ar Google”, jūs uzturat konta darbību.

Turklāt, ja jums ir aktīvs abonements, kas saistīts ar jūsu Google kontu, piemēram, Google One, arī šī darbība tiks ņemta vērā, un politikas izmaiņas neietekmēs jūsu kontu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.