Maiks Koljērs. žurnālists
Maiks Koljērs. žurnālists
Foto – Dainis Bušmanis

Britu rakstnieks un žurnālists Koljērs kļūst par Latvijas pilsoni 8

Latvijā dzīvojošais britu rakstnieks un žurnālists Maiks Koljērs sekmīgi nokārtojis pēdējo pārbaudījumu, lai saņemtu Latvijas pilsonību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Kļūt par Latvijas pilsoni viņš nolēmis breksita dēļ.

“Mana sieva un bērni ir latvieši, ne briti. Kamēr mēs visi bijām ES pilsoņi, tam nebija nozīmes, bet tagad ir,” komentēja Koljērs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rakstisko pilsonības pārbaudījuma daļu viņš kārtoja divas reizes, jo pirmajā piegājienā izkrita. Rakstnieks vēlas pateikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekiem par darbu, pārbaudījumu procesu viņš vērtē kā taisnīgu.

“Latvija man ir dāvājusi visu – ģimeni, darbu, mājas, draugus un grāmatas. Par to esmu pateicīgs, un es vēlos apliecināt, ka mana dzīve pieder Latvijai nevis Apvienotajai Karalistei,” sacīja Koljērs.

Tagad pēc sekmīgiem pilsonības testiem Koljeram jāgaida, kad valdība izdos rīkojumu par viņa uzņemšanu pilsonībā. Apmēram pēc pusgada gaidāma Latvijas pases izsniegšanas ceremonija. Viņš saglabās arī Apvienotās Karalistes pilsonību un būs dubultpilsonis.

M. Koljērs strādā par žurnālistu sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” angļu valodas versijā, kā arī raksta citiem medijiem.

M. Koljērs ir arī vairāku satīrisko romānu autors, piemēram, “Ceturtais lielākais Latvijā”, “Baltic Byline” un “Iz Baltikas. Jaunatklātais Džeimsa Bosvela un Semjuela Džonsona brauciens pa Kurlandi, Livoniju un Igauniju 1778. gadā”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.