Interesanti fakti par Raini. “Viņš nodibināja biedrību, kas būtībā bija padomju spiegu operatīvās darbības centrs,” tā Puče 98

Runājot par slaveno Nobela prēmiju – tur arī ir stāsts, ka akadēmiskā vide ļoti labi saprata, ko pārstāv Rainis. Tā ir sadarbība ar padomju Krieviju, PSRS, ar operatīvo darbību, jo neaizmirsīsim, ka Rainis bija tas, kurš nodibināja biedrību, kas nodarbojas ar kultūras sakariem, tuvinot Krievijas tautas, tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Armands Puče, žurnālists un publicists.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

“Tas būtībā ir padomju spiegu operatīvās darbības centrs. Rainis liek pamatus tam! Protams, viņš nepiedzīvo 40. gadus, un labi, ka nepiedzīvo, jo tas būtu viņš, kas stāvētu Maskavā uz perona un lūgtu Latvijas uzņemšanu PSRS – tas būtu pilnīgi viennozīmīgi un nav apšaubāmi!” tā spriež Puče pēc saviem pētījumiem.

Puče saka, ka nevajag apstrīdēt Raiņa literāro mantojumu, bet kopumā Rainis šo savu lomu iznesa kā pagrīdes boļševiku kases turētājs (banku kontos daudz mulsinošu lietu, piemēram, pirms braukšanas uz Latviju kāds ieskaitījis 300 000 vācu valūtas (labas villas vērtība), daudz naudas noguldījumu kontos), tāpat viņa redzamo draugu loks – tie laikabiedri ir tādi, kas ir padomju spiegu pirmā paaudze šī vārda visās nozīmēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.