Cik augstu uzkāps degvielas cenas un vai tām kādreiz tiks noteikti griesti? “Ne agrāk kā pēc gadiem 20” 64

Kādas ir prognozes – cik tālu un augstu var uzkāpt vēl degvielas cenas? Vai ir kāda iespējamība, ka degvielas cenām kādreiz varētu noteikt cenu griestus? Šādus jautājumus TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja uzdeva Ojāram Karčevskim, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājam.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Degvielas cenām griesti varētu tikt noteikti ne agrāk kā pēc gadiem 20, jo šobrīd daudzām valstīm jau izpētītie naftas krājumi ir pietiekami lieli. Piemēram, Krievijai 17 gadi, lielākām valstīm ap 20 gadu, kopēji pasaulē – naftas krājumi pietiks 50 gadiem. Tajā brīdī, kad naftas vairs nebūs, tas būs tas galējais punkts, skaidro Karčevskis.

Viņš prognozē, ka šobrīd cena augs, bet tendence nav prognozējama – katrā ziņā 2 eiro par litru nebūs parītdienas cena.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja šobrīd cenas ir ap 1,7 eiro litrā, tad šobrīd tāda nākamā robeža ir 1,8 eiro par litru. Savukārt 2 eiro par litru ir tāds mītisks skaitlis, psiholoģiskā cena. Jāatceras gan, ka pērn jūnijā tas tiešām tika sasniegts – cena bija pat 2,10 eiro par litru,” atgādina speciālists.

Degvielas cenu samazinājumam tuvākajā laikā nav īsti pamata

Latvijā degvielas cenu samazinājumam tuvākajā laikā nav īsti pamata, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” atzina “Virši-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Vība. “Kas notiks uz priekšu? Tā ir absolūta loterija. Neviens to nevar pateikt, bet varu tikai ļoti subjektīvi minēt, ka nav īsti pamata domāt, ka degvielas cenas tuvākajā laikā ies uz leju,” sacīja Vība.

Tāpat viņš norādīja, ka degvielas cenas kopš šā gada jūnija ir pieaugušas par nedaudz vairāk kā 20%.

Starp galvenajiem iemesliem, kāpēc mazumtirdzniecībā palielinās degvielas cenas, Vība minēja Saūda Arābijas un Krievijas lēmumu mazinātas naftas ieguvi, kas tiek darīts, lai tirgū palielinātu naftas cenu. “Principā pašlaik tas viņiem arī izdodas – barela cena varētu tuvoties arī 100 ASV dolāriem, kamēr pašlaik tā ir 93-94 ASV dolāri,” viņš piebilda.

Tāpat Vība norādīja, ka degvielas cenu ietekmē arī tas, ka eiro kurss pret ASV dolāru ir pavājinājies, tādējādi ir nepieciešams vairāk eiro, lai iegādātos naftu, kā arī degvielas cenu nosaka situācija ekonomikā, proti, lai gan ir daudz runāts par recesiju, tā šobrīd nav novērojama, pieprasījumam pēc degvielas saglabājoties salīdzinoši augstam, kamēr piedāvājums mazinās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.