Latvijā
Politika

Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju8


Dana Reizniece – Ozola.
Dana Reizniece – Ozola.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Koalīcija ignorē tos pašnodarbinātos, kuriem ir atteikta dīkstāves pabalstu piešķiršana un kuri spēkā esošā regulējuma dēļ ir “izkrituši cauri atbalsta sietam”, šādu nostāju šodien Saeimas debatēs pauda opozīcijas politiķi.

Saeima noraidīja priekšlikumu noteikt, ka tiesības uz dīkstāves palīdzības pabalstu ir arī pašnodarbinātajai personai, kurai dīkstāves pabalsts ir atteikts.

Šo priekšlikumu iesniedza deputāti Jūlija Stepaņenko, Linda Liepiņa, Aldis Gobzems, Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Viktors Valainis (ZZS), Evija Papule (S), Didzis Šmits un Ļubova Švecova (S).

Komisijas ziņotājs, koalīcijas deputāts Mārtiņš Šteins (AP) norādīja, ka valdība strādājot pie šī jautājuma risināšanas, kas ir jāsakārto citā normatīvajā aktā.

Stepaņenko norādīja, ka pašnodarbinātie ir arī sporta skolotāji un treneri, kuri ir maksājuši nodokļus un kuriem ir vajadzīgs valsts atbalsts.

Politiķe vērsa uzmanību, ka šie cilvēki esot “izkrituši cauri atbalsta sietam” un viņi tiek pilnībā ignorēti no koalīcijas puses.

Gobzems pauda, ka koalīcija neaizsargā šīs pašnodarbinātas personas, lai gan reizē ap 180 000 eiro tiekot atvēlēti Veselības ministrijas sabiedrisko attiecību kampaņai.

Deputāts kā pozitīvo piemēru minēja Vācijā, kur cilvēkiem “vienkārši” tiekot pārskaitīti līdzekļi krīzes laikā.

Reizniece-Ozola norādīja, ka runa ir par atbalsta sniegšanu sportistiem, amatniekiem, māksliniekiem un daudzām citām profesijām, kur cilvēki nevis strādā kādā lielā kompānijā, bet nodarbina paši sevi.

Politiķe norādīja, ka liela daļa no pašnodarbinātajiem, īpaši mākslas, kultūras jomā, arī sporta jomā nepelna daudz, bet tikai tādā apjomā, lai varētu izdzīvot.

Tagad šie cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem, koalīciju kritizēja deputāte.

Reizniece-Ozola vērsa uzmanību, ka, lai gan labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) teica, ka viņa ir tā, kas ir cīnījusies, lai nodrošinātu dīkstāves palīdzības pabalstus, tomēr attiecībā uz pašnodarbinātajiem, kuriem ir atteikts pabalsts, “ir palicis caurums, kur jūs ļoti lielu sabiedrības daļu atstājat bez jebkāda veida atbalsta”.

Saeimā šodien notika debates arī par deputātes Regīnas Ločmeles-Luņovas (S) priekšlikumu, kas paredzēja ikvienam nodokļu maksātājam, par kuru ir iesniegts pieteikums dīkstāves pabalsta saņemšanai, piešķirt šo pabalstu. Parlaments šo priekšlikumu noraidīja.

Kā norādīja Ločmele-Luņova, Eiropas Komisija esot Latvijai norādījusi, ka joprojām ir liegta iespēja šos dīkstāves pabalstā paredzētos 180 eiro saņemt cilvēkiem, kuri nav veikuši pietiekamu nodokļu apmaksu.

Reizniece-Ozola pārmeta koalīcija, ka tā ar “vieglu roku” bez paskaidrojumiem piešķir 250 miljonu eiro atbalstu aviokompānijai “airBaltic”, bet knauzerējas par 180 eiro atbalsta piešķiršanu iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Stepaņenko pauda, ka koalīcijas deputāts Gatis Eglītis (JKP) norādīja, ka opozīcijas priekšlikums ir labs, taču atkal, kā jau opozīcijas rosinājums, tas netiks atbalstīts, bet kaut kad vēlāk koalīcijas pārstāvji iesniegs paši savu priekšlikumu.

Stepaņenko jau iepriekš bija norādījusi, ka ierastā pieeja ir, ka opozīcijas priekšlikumi tiek noraidīti, lai dažkārt tādu pašu vai līdzīgu priekšlikumu vēlāk virzītu no valdības puses.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes vēlēšanās būs 156 vēlēšanu iecirkņi. Balsot varēs jebkurā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aplaupītā un smagi piekautā sieviete no gūtajām traumām mirusi Daugavpils slimnīcā
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons 1
9 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
2 stundas