Circene: Visi anonīmie alkoholiķi sēž vakarā pulksten 18 “Zoom” tiešsaistē, lai neaizietu uz veikalu nopirkt alkoholu 58

“Tas, ko mēs piedāvājam, neattiecas uz cilvēku parasto, kurš izdzer glāzi vīna nedēļas nogalē. Jūs līdz pulksten 20 vakarā variet iet uz veikalu un nopirkt piecas kastes šņabja, un dzert uz nebēdu! Runa ir par tiem cilvēkiem, kuri ir slimi ar alkoholismu un ir atkarīgi,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” uzsvēra 14. Saeimas deputāte (JV) un bijusī veselības ministre Ingrīda Circene, diskutējot par plānotajiem grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz ieviest jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus – no pirmdienas līdz sestdienai to varēs tirgot no plkst.10 līdz 20, bet svētdienās – no plkst.10 līdz 18.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Atļaušos jums citēt Anonīmo alkoholiķu īsziņu, ko man atsūtīja! Viņi man pateicās par to niecību, ko mēs esam panākuši, jo, kas notiek? Viņi visi anonīmie alkoholiķi vakarā pulksten 18 sēž “Zoom” online [tiešsaistē], lai viņi neaizietu uz veikalu un nenopirktu alkoholu. Jūs saprotiet, ko nozīmē alkoholisms? Tā ir tāda nelaime! Tāpēc mums ir cilvēki bez darba, jo viņi nevar aizvilkties uz to darbu!” emocionāli sacīja Circene TV24 raidījumā.

Circene uzsvēra, ka ārstiem “visbriesmākie svētki ir Jāņi, kad atved līķus”. “Kad atved piekautas sievietes ar pārsistām acīm, žokļiem, kas viss ir alkoholisma rezultātā,” piebilda Saeimas deputāte. Lietuvā svētdienās esot ļauts tirgot alkoholu tikai līdz pulksten 15, un tāpēc tur “neviens nav nomiris slāpēs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kuram vajag, tas arī aiziet un nopērk. Īstenībā mums ir ļoti daudz priekšlikumi par alkohola norobežošanu telpās, par atsevišķiem veikaliem. Mēs vienkārši ņemam tikai vienu nelielu daļiņu, lai varētu iet uz priekšu,” teica Circene, runājot par to, kādēļ nepieciešams ierobežot alkohola tirdzniecības laiku veikalos, tostarp atļaut pārdot alkoholu jauniešiem tikai no 20 gadu vecuma, nevis 18, kā tas bijis iepriekš.

Alkoholiķi visi ciešot no tā, ka viņi nevar pārvarēt vēlmi iet uz veikalu nopirkt alkoholu. “Un viņi viens otru stiprina, sēžot online vai tajā telpā kopā, sakot: “Vēl ir palikusi stunda! Vēl ir palikusi pusstunda, mums ir jāiztur tikai pusstunda!” Un, kad šodien nosit to pulksten 22, tad viņi visi atviegloti uzelpo – vēl viena diena pavadīta bez alkohola!” tā situācijas nopietnību ieskicēja 14. Saeimas deputāte un bijusī veselības ministre Circene TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.