Latvijā
Politika

CVK nav ziņu par jebkādām problēmām parakstu vākšanas pirmajā dienā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Pirmajā parakstu vākšanas dienā par apturētajiem pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējuma likumprojektiem Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nav saņēmusi nekādas sūdzības vai ziņas par problēmām, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

CVK pārstāve vienlaikus norādīja, ka vairumā vietu šodien parakstu vākšana norisinās no plkst.15 līdz plkst.19.

Aktivitāti CVK apkopos reizi nedēļā, kad katru otrdienu līdz plkst.16 pašvaldību vēlēšanu komisijām būs jāziņo par parakstu skaitu. Šī informācija par parakstītāju skaitu tiks apkopota otrdienas vakarā vai trešdien no rīta.

Kā ziņots, novados, kur parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumu grozījumiem pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā sākta no rīta, aktivitāte bijusi zema, aģentūrai LETA atklāja vēlēšanu komisijās.

No šodienas līdz 14.februārim visā Latvijā notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Grozījumi paredzētu, ka ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domes ievēlētu uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Apturētie likumu grozījumi paredz noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu. Savukārt, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no deviņiem līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēlē uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu, ko paredz likums. Šāds risinājums pēc grozījumu autoru teiktā piedāvāts, “lai efektīvāk izmantotu finanšu līdzekļus jaunu vēlēšanu organizēšanā domes atlaišanas gadījumā”.

Tāpat izmaiņas paredz, ka domes atlaišanas gadījumā pagaidu administrāciju ieceļ uz deviņiem mēnešiem. Patlaban šis termiņš ir 15 mēneši, un, kā norādījuši grozījumu autori, pašreizējā kārtība nav pieļaujama, jo samērā ilgu laiku pašvaldību vada cilvēki, kuri domē nav ievēlēti un kuriem nav vietējo iedzīvotāju uzticības mandāta.

Saistītie raksti

Pēc opozīcijas pieprasījuma Valsts prezidents Egils Levits apturēja augstāk aprakstītos grozījums. Līdz ar likumu izsludināšanas aizkavēšanu valdošā koalīcija ir atlikusi arī Rīgas domes atlaišanas likuma strauju virzīšanu Saeimā.

Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita jeb 154 868 vēlētāji, par likumprojektiem varētu būt jārīko referendums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 28. maijā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā tieši Covid-19 krīzē iztērēti vairāki miljardi eiro? Opozīcijas deputāti pieprasa skaidrojumu 5
12 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas