Latvijā
Sabiedrība

Dainu skrejritenis notrieca pa ceļam uz mājām: sieviete sīkāk pastāsta, kas viņu aizskāris3

Ekrānuzņēmums

Latvijā līdz 31.jūlijam reģistrēti 15 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti elektriskie skrejriteņi, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Negadījumos cietušas septiņas personas.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) preses pārstāvis Jānis Aizpors aģentūrai LETA pastāstīja, ka Satiksmes ministrija sadarbībā ar CSDD un citiem partneriem plāno sagatavot grozījumus normatīvajos aktos, kas regulētu elektrisko skrejriteņu vietu ceļu satiksmē.

Šajos grozījumos būtu jānorāda to atļautais braukšanas ātrums. Patlaban eksperti diskutē, ka braukšanas ātrums ar elektriskajiem skrejriteņiem nedrīkstētu pārsniegt 20 vai 25 kilometrus stundā.

CSDD uzskata, ka elektriskajiem skrejriteņiem jāpārvietojas pa veloinfrastruktūru. Ņemot vērā, ka veloinfrastruktūra Latvijā nav pilnībā attīstīta, tad šie braucamie varētu pārvietoties arī pa gājēju ietvēm gājēju ātrumā.

“Prioritāte jebkurā gadījumā būtu gājējiem. Savukārt vietās, kurās nav ietves šādi skrejriteņi varētu braukt pa ielas braucamo daļu,” norādīja Aizpors.

Tāpat patlaban eksperti diskutē par transportlīdzekļu vadītāja vecumu, proti, ar šiem braucamrīkiem varētu ļaut piedalīties ceļu satiksmē no 12 vai 14 gadu vecuma.

Saistītie raksti

Septembrī gaidāma plašāka iesaistīto institūciju diskusija par minētajiem grozījumiem. CSDD cer, ka jaunais regulējums stātos spēkā nākamgad pavasarī.

Nesen sadursmē ar skrejriteni cieta Daina, kura pastāstīja par negadījumu sīkāk. Viņu aizskāris tas, ka braucējs savu vainu par neatzīst, lai gan sadursme notikusi uz ietves.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.