Foto AFP/LETA

Dānim atklāts Zikas vīruss; vairāki saslimšanas gadījumi arī citviet Eiropā 0

Dānijas tūristam, kurš atgriezies no Latīņamerikas, ir diagnosticēts Zikas vīruss, kas tiek vainots iedzimtu defektu izraisīšanā.

Reklāma
Reklāma
Tārps, fekālija vai dupsis? Pirms dod vārdu savam bērnam, padomā vēlreiz: lūk, ko šie populārie vārdi nozīmē citās valodās 2
Kas tāds Krievijas-Ukrainas karā noticis pirmo reizi: Zelenskis nāk klajā ar paziņojumu, kas sašūpojis kara gaitu
Kokteilis
Vai tev ir paveicies būt viņu vidū? 3 zodiaka zīmes, kas naudu piesaista kā magnēti
Lasīt citas ziņas

“Dānijas tūristam, kurš ceļoja uz Centrālo un Dienvidameriku, ir diagnosticēts Zikas vīruss,” informēja Dānijas pilsētas Orhūsas slimnīca.

Tiek prognozēts, ka gados jaunais vīrietis pilnībā atveseļosies, sabiedriskajai raidorganizācijai DR sacīja slimnīcas vadītājs Larss Estergords.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Lielbritānija ir ziņojusi par vairākiem Dienvidameriku apceļojušajiem tūristiem, kuri saslimuši ar Zikas vīrusu, bet Nīderlande ir apstiprinājusi desmit infekcijas gadījumu reģionu apceļojušiem tūristi.

Zikas vīrusu, kas ir gripai līdzīga slimība, pārnēsā moskīti. Tas tiek saistīts ar pieaugošu gadījumu skaitu, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, ir piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu.

Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.