Dž. K. Roulinga
Dž. K. Roulinga
Foto: Suzanne Plunkett/REUTERS/SCANPIX

Dž.K. Roulinga ar nepacietību gaida, kad viņu apcietinās, jo Skotijā stājas spēkā kontroversiālais likums par naida noziegumiem un sabiedrisko kārtību 48

Skotijā pirmdien stājās spēkā pretrunīgu reakciju izraisijušais naida noziegumu likums, kurā par pārkāpumu atzīta naida kurināšana pret vairākām sabiedrības grupām, arī transpersonām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

Likumu par naida noziegumiem un sabiedrisko kārtību, kurā konsolidētas pastāvošās normas par naida noziegumiem, kā arī noteikts jauns pārkāpuma veids, skotu likumdevēji pieņēma jau 2021.gadā, bet spēkā tas stājies tagad.

Kā skaidroja Skotijas valdība, likums ir reakcija uz neatkarīgu izvērtējumu par naida noziegumu likumiem, un ar to tiek gādāts, lai aizsardzība ir “atbilstoša 21.gadsimtam”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iezīmju vidū, kas tiek aizsargātas atbilstoši jaunajam likumam, ir vecums, invaliditāte, rase, reliģija un seksuālā orientācija, kā arī dzimuma identitāte.

Tomēr Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks norādīja, ka nevienu nedrīkst sodīt par to, ka tiek “apliecināti vienkārši bioloģijas fakti”.

“Mēs ticam vārda brīvībai šajā valstī, un konservatīvie to vienmēr aizstāvēs,” paziņojumā laikrakstam “Daily Telegraph” uzsvēra premjers.

Nopēlumu jaunajam likumam paudusi rakstniece Dž. K. Roulinga, kurai jau iepriekš iznākusi saķeršanās ar transpersonu tiesību aktīvistiem.

Likums būs “plaši atvērts ļaunprātīgai izmantošanai no aktīvistu puses, kas vēlas apklusināt tos no mums, kas izsakās pret sieviešu un meiteņu vienam dzimumam domāto telpu likvidēšanu”, platformā “X” brīdināja rakstniece.

“Es šobrīd esmu ārpus valsts, bet ja tas, ko es šeit esmu rakstījusi, atbilstoši jaunā likuma normām tiks atzīts par pārkāpumu, es ar ieinteresētību gaidu, ka, atgriežoties skotu apgaismības dzimtenē, tikšu aizturēta,” norādīja Roulinga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.