Eglīts: Kamēr Krievijā režīms nemainīsies, tikmēr nekāda sadarbība un draudzība ar viņiem nebūs 29

Jānis Eglīts, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs un Nacionālās apvienības valdes loceklis, viesojoties TV24 raidījumā “Ziņu TOP” paudis skaidru nostāju pret Krieviju, norādot, ka šobrīd mums austrumos dzīvo drauds, un paskaidrojot, ka ir nepieciešams atbilstoši rīkoties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas
Būsim godīgi, J.Eglītis uzsver, un atzīsim to paši sev: “Tik ilgi, kamēr šis režīms Krievijā nemainīsies, tik ilgi, kamēr sabiedrībā viņiem valdīs fašistiski uzskati, tik ilgi nekāda sadarbība un draudzība ar viņiem nebūs.”

Viņš norāda, ka dzelzs priekškara klātesamība pieprasa arī adekvātu rīcību mums Latvijā –organizēt savu spēku tā, lai mēs skaidri, pirmkārt, parādītu, ka esam stipri un šeit labāk nenākt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aģentūra LETA ziņojusi, ka otrdien un trešdien Jēkabpilī notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksme. Par to aģentūru informējusi Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks un Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs tiksies, lai apspriestu reģionālās drošības situāciju un izaicinājumus, turpmāka atbalsta sniegšanu Ukrainai, kā arī Baltijas valstu prioritātes gaidāmajā NATO samitā Viļņā.

Tāpat Baltijas valstu aizsardzības ministri pārrunās savstarpējo sadarbību bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšanā, tostarp pretgaisa aizsardzības spēju attīstīšanā un Baltijas valstu kopējos aizsardzības nozares iepirkumos, kā arī līgumu par aizsardzības sadarbības pastiprināšanu un sadarbības formātus.

Šogad vadošās valsts lomu trīspusējā Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā ir uzņēmusies Latvija. Baltijas valstis uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību.

Baltijas valstu sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība, kā arī sadarbība Baltijas Aizsardzības koledžā, kurā mācās un dienesta pienākumus pilda visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri un civilais personāls.

2013.gada janvārī parakstīts Baltijas valstu militārās sadarbības ietvardokuments, kurā ir noteikti Baltijas valstu militārās sadarbības formāti, to funkcijas un atbildība, organizācijas un darbības principi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.