Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

Epidemiologs norāda, vai ir pamats domāt, ka tuvākajā laikā mūs apdraudēs bīstamāki Covid-19 paveidi 16

Ir pamats cerēt, ka tuvākajā laikā Latvijas sabiedrību neapdraud jaunu, bīstamāku Covid-19 paveidu veidošanās, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Uz jautājumu, cik liels ir risks, ka pašreiz Latvijas sabiedrībā novērojamais Covid-19 saslimšanu izraisošā vīrusa omikrona paveids varētu modificēties uz kaut ko bīstamāku, epidemiologs atbildēja, ka to nevar izslēgt, tomēr kopumā šis risks nav liels.

Briģis skaidroja, ka sabiedrībā novērotais lielais Covid-19 slimību izraisošā omikrona varianta lipīgums liecina par to, ka tas patlaban dominē, līdz ar to “ir pamats cerēt, ka, iespējams, mums tuvākajā laikā varbūt nedraud jaunas, lielas nepatikšanas”. Vienlaikus gan viņš atzīmēja, ka vīruss jebkurā brīdī var mainīt savas īpašības, tāpēc nekādas garantijas dot nav iespējams.

CITI ŠOBRĪD LASA

No pašreiz Latvijā novērojamajām saslimstības ar Covid-19 svārstībām profesors nesteidzas izdarīt nekādus secinājumus, jo kopējā saslimstība esot pārāk neliela, tāpēc arī šādām skaitliski nelielām izmaiņām neesot būtiskas nozīmes.

“Pie maziem skaitļiem nelielas svārstības tā īsti neko nesaka, ka tas būtu ļoti bīstami vai draudoši. (..) Pēdējās nedēļas laikā Eiropā kopumā ir nedaudz pieaudzis jauno [Covid-19] gadījumu skaits – par kādiem 5%, bet tas ir ļoti nedaudz, un pie zemas kopējās saslimstības šādi mazi pieaugumi par tendencēm īsti neliecina,” skaidroja Briģis.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas pēdējās trīs dienās Latvijā kopumā reģistrēti 719 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par viena ar šo vīrusu inficēta pacienta nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir palielinājies no 294,5 līdz 311,5. Savukārt septiņu dienu kumulatīvais rādītājs samazinājies no 153,2 līdz 147,4 uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma šī slimība Latvijā laboratoriski apstiprināta 965 678 gadījumos. Kopumā līdz šim Latvijā miruši 6103 ar Covid-19 inficēti cilvēki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Militārais skandāls Vācijā. Mēģinām skaidrot, kas tas bija, – daļa krievu hibrīdkara vai Rietumu naivums?
Latvijas prezidents “tviterī” nosūtījis pamācošu komentāru prokrieviski noskaņotajam Maskam. Par ko ir diskusija?
TV24
Andrejs Volna: “Krievijā pagaidām vēl nav Hitlera nacisms, taču pilnīgi reāls fašims”
Sieviete sirsnīgā Linkedln ierakstā paziņo par savu nāvi no vēža: “Lai gan mēs nevaram kontrolēt to, kas ar mums notiek, mēs varam kontrolēt, kā mēs reaģējam”