“Es neļaušu sadalīt pilsētu “pareizajos” un “nepareizajos””: Daugavpils mērs komentē konfliktu par pacelto Ukrainas karogu pie pilsētas mūzikas skolas 0

Mans galvenais uzdevums ir saglabāt Daugavpilī vienotu un saliedētu sabiedrību, komentējot notikumus pilsētā, kad plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja mēģinājums noņemt Ukrainas karogu, kas izvietots pie Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas, “Facebook” raksta pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Lasīt citas ziņas

Viņš apgalvo, ka pilsēta no dažādiem ministriem pēdējās dienās ir saņēmusi pārāk daudz aicinājuma vēstuļu – “aizliegt”, “tiesāt”, “skaidrot”, “nepieļaut”.

“Vēlos sniegt atbildi uz visām tām vienlaicīgi. Ieņemot Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētāja vēlētu amatu, rīkojos stingrā saskaņā ar Latvijas, kuras pilsonis un patriots esmu, likumdošanu. Eksaminēt mani ir tiesīgi vienīgi manas pilsētas iedzīvotāji, bet nekādīgi ne valdības pārstāvji,” raksta vietējais politiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa galvenais uzdevums gan kā domes priekšsēdētājam, gan kā politiķim un arī kā pilsētas iedzīvotājam ir saglabāt Daugavpilī vienotu un saliedētu sabiedrību.

“Es neļaušu sadalīt pilsētu “pareizajos” un “nepareizajos”. Daugavpils bija, ir un būs vienota pilsēta, kurā tiek respektētas tradīcijas un cienīts katrs pilsētnieks,”

sola Elksniņš.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) vērsies pie Daugavpils domes un pilsētas mēra Elksniņa, aicinot saliedēt sabiedrību un paust atbalstu Ukrainai.

Kā aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, ministrs akcentējis Latvijas un starptautisko nostāju pret Krievijas pastrādāto noziegumu pret Ukrainas valsti un tās civiliedzīvotājiem, uzsverot nepieciešamo atbalstu Ukrainas bēgļiem un aicinot paust nepārprotamu nostāju par Ukrainas valsts neatkarību un teritoriālo nedalāmību.

Viņš aicinājis iestāties pret kara noziegumu attaisnošanu un to tiešu vai netiešu atbalstīšanu.

“Šobrīd, kad pār Ukrainu krīt Krievijas raidītas raķetes un Putina režīms turpina postīt cilvēku dzīves, atbalstam ukraiņu tautas centieniem nosargāt savu valsti ir jābūt nepārprotamam un vienbalsīgam, un jānāk no katra no mums. Kā valstiskā, tā reģionālā līmenī.

Simboliem un žestiem ir liels spēks, tādēļ jebkādi atbalsta pasākumi Ukrainai ir nevis apkarojami, bet veicināmi.

Es aicinu visu pašvaldību vadītājus spert vajadzīgos soļus, lai saliedētu mūsu sabiedrību un iesaistītos kā palīdzības sniegšanā Ukrainai, tā publiski paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu,” norāda Plešs.

Ministrs vēstulē Daugavpils domei un priekšsēdētājam uzsver, ka valsts pārvaldei un tajā strādājošajiem nav pieļaujama ne tikai Krievijas pastrādāto noziegumu attaisnošana, noliegšana un slavināšana, bet arī netieša to atbalstīšana, tai skaitā vēršanās pret Ukrainas simboliku.

Turklāt, ikkatras pašvaldības dome un tās priekšsēdētājs ir atbildīgs par visas pašvaldības darbu, un nav pieļaujama situācija, ka pašvaldības un tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki tiešā vai netiešā veidā atbalstītu kara noziegumus un noziegumus pret mieru un cilvēci.

“Šobrīd demokrātiskas un tiesiskas valsts sabiedrībai jādemonstrē nelokāma vienotība, atbalstot Ukrainu,” norāda Plešs.

VARAM skaidro, ka pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas Daugavpils pašvaldībā pie Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas mastā ticis pacelts Ukrainas valsts karogs, simbolizējot solidaritāti un atbalstu Ukrainai un tās civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no Krievijas agresijas.

Latvijas, Eiropas Savienības un Ukrainas karogs plīvo mastā pie Daugavpils Broka mūzikas skolas.
Foto: LETA

Iedzīvotāju grupa Aleksandra Iļjina vadībā esot vērsusies pret Ukrainas karoga pacelšanu. Iljins esot pašvaldības SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” tehniskā direktora vietnieka pienākumu izpildītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
Arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Elksniņš esot paudis nepatiku pret vidusskolas direktora rīcību, aizvietojot pilsētas karogu ar Ukrainas karogu.

Turklāt pie pašvaldības domes Ukrainas valsts karogs neesot izkārts, tādējādi netieši paužot attieksmi pret Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
VIDEO. Lasītājs neizpratnē: “Latvijas gāzes” klientu centrs slēgts, sazvanīt nav iespējams. Kā lai sazinās? 4
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 4
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs