Feldmans: “Progresīvie” ir gatavi iet pāri līķiem un strādāt ar cilvēkiem, kurus pirms tam ir skaļi lamājuši” 56

“Cik lielu ļaunumu Lembergs var nodarīt jaunās valdības laikā?” Šāds jautājums TV24 raidījumā “Ziņu Top” tika uzdots ekonomistam, drošības konsultantam Krišjānim Feldmanim, diskutējot par jaunās valdības veidošanu, kas uzticēta Evikai Siliņai (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Mums bija princips – sastādīt valdību bez “ZZS”. Mums nācās norīt neizdevīgāku pozīciju valdībā, lai panāktu šī principa izpildi un vispār varētu uzlikt strādājošu valdību. Bet mums izdevās, jo tas bija dzīvs princips, un mēs nebijām gatavi to arī pārkāpt,” tā TV24 raidījumā norādīja Feldmans, kurš bija 13.Saeimas deputāts no partijas “Konservatīvie”, kas iepriekš strādāja valdības koalīcijā.

Runājot par valdību, kas šobrīd top Siliņas vadībā un vēl pie tam ekonomiskās recesijas laikā, Feldmans sacīja, ka tā ir “vairāk par amatiem, nevis par kaut kādu valsts attīstību”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir acīmredzams mēģinājums par katru cenu nokļūt valdībā, un “ZZS” gadījumā tas ir izdzīvošanas jautājums, jo tik ilgi strādāt opozīcijā, protams, ir grūti jebkurai partijai. Un “Progresīvajiem” tas ir jaunības maksimālisms, ko vēlas realizēt,” komentēja Feldmans. “Viņi [“Progresīvie” – red.] ir gatavi iet pāri līķiem, nosvītrot visas sarkanās līnijas, strādāt ar cilvēkiem, kurus viņi pirms tam ir skaļi lamājuši,” piebilda Feldmans.

Varbūt tagad “Progresīvo” loma varētu būt ļoti līdzīga tai, kāda tā iepriekšējās 13.Saeimas sasaukumā un valdībā bijusi “Konservatīvajiem”, kas toreiz bijuši “visskaudrākie kritiķi Kariņa valdībai” un bijuši iekšējā opozīcija? Uz to Feldmans atteica: “Jā, bet es neesmu pilnīgi pārliecināts, ka mūsu izvēlētā taktika atmaksājās. Domāju, ka līdzīgi, kā “Jaunā Vienotība” ir piešāvusies iepriekšējās Saeimas sasaukumā darboties, tas darbs notiks arī šoreiz…Jo jāatceras, ka “Jaunajai Vienotībai” šie “Progresīvie” kā leģitīms politiskais spēks nav nepieciešams, jo viņiem zināmā mērā vienā flangā pārklājas tas elektorāts,” uzskata bijušais politiķis Feldmans. “Es domāju, ka savos ciešajos apskāvienos mēģinās nomērdēt arī “Progresīvos”, kas būtu politehnoloģiski pilnīgi saprotami,” viņš piebilda.

“Vai tas ir labi valsts attīstībai – nosmacēt kādus viedokļus, nosmacēt kādu sabiedriski aktīvu cilvēku grupu?” tā Feldmans retoriski jautāja, komentējot “Jaunās Vienotības” iespējamo sadarbību jaunajā valdības koalīcijā ar “Progresīvajiem”.

Bet “Jaunā Vienotība” jau nav pret demokrātiju – tā TV24 raidījumā Feldmaņa izteikumus komentēja raidījuma vadītājs.  “Viņi jau neaiztaisīs muti visiem, kas nedomā kā Vienotība!” piebilda viņš.

Feldmans savukārt šo repliku komentēja, sakot: “Ir jāsaprot, kā strādā šīs sabiedriskās attiecības valdībā. Vislielākā teikšana, protams, ir premjeram. Un mēs redzēsim, ka Vienotības ietekme, arī tīri amatu skaits, amatu ietekme palielināsies šajā valdībā, salīdzinot ar iepriekšējo. Daudzi priecājas, ka premjers nebūs Krišjānis Kariņš, man jāsaka, ka tas varbūt nav pats nozīmīgākais, kā tas, ka vairāk varas tiek koncentrēta Vienotībā – viņi būs pie varas gan Rīgas domē, gan valdībā, gan tagad arī prezidents [Valsts prezidents -red.]. Mēs redzēsim, vai vēlētāji tuvākajos gados līdz Saeimas vēlēšanām redzēs to ļoti dinamisko valsts izaugsmi? Es, kurš ir konservatīvs risku uztverē, teiktu, ka mēs, diemžēl, redzēsim kaut ko pilnīgi pretēju,” tā norādīja Feldmans raidījumā “Ziņu Top”, apspriežot jaunās valdības koalīcijas iepējamo sastāvu.

Reklāma
Reklāma

Jau vēstīts, ka “Jaunā vienotība” (JV), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Progresīvie” šonedēļ turpinās konsultācijas par jaunās valdības izveidi.

Pirmdien, 11.septembrī, oficiālas sarunas netika pieteiktas, un tādas varētu notikt otrdien, 12.septembrī, tomēr politiķi atzīst, ka neoficiāli partiju savstarpējās konsultācijas turpināsies arī pirmdien. ZZS šo pirmdien tika plānota arī Saeimas frakcijas sēde, lai runātu par valdības veidošanas jautājumiem un atbildības jomu sadalījuma piedāvājumu.

JV, ZZS un “Progresīvo” veidotā topošā koalīcija Siliņas vadībā pagājušajā nedēļā strādāja pie jaunās valdības deklarācijas, koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim. Šajos jautājumos pusēm lielu domstarpību neesot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.