Ugunsgrēkā Vecumnieku pagastā VUGD lūdz dzīvnieku ķērāju palīdzību, lai glābtu cietušo

FOTO. Bauskas novadā lūdz dzīvnieku ķērāju palīdzību, lai no degošās ēkas izglābtu saimnieku 9

Autors: Inese Supe

Vecumnieku pagastā vakar, 25.septembrī, strādāja vairākas ugunsdzēsēju brigādes. Tur pulksten 16:46 tika saņemts izsaukums, jo degusi saimniecības ēka, kā arī sadzīves mantas 20 kvadrātmetru platībā. Turklāt liesmas bija pārņēmušas arī akumulatorus, tie deguši 1 kvadrātmetra platībā. Nelaimē cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Ugunsgrēka vietā Bauskas novada pašvaldības policisti aicinājuši talkā arī dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu ķepā” speciālistus, jo atklājies, ka cietušā cilvēka pagalmā nelaimes brīdī atradušies Kaukāza aitu šķirnes suņi. Līdz ar to mediķi nevarot tikt līdz cilvēkam, kuram nepieciešama hospitalizācija. Biedrības un patversmes “Ķepu ķepā”vadītāja skaidroja: “Tikām izsaukti arī tāpēc, ka dzīvnieku īpašnieks tiks nogādāts slimnīcā un man bija jāpārbauda, vai kāds spēs parūpēties par šiem suņiem.”

Liels bijis dzīvnieku glābējas izbrīns, kad ierodoties palīdzēt suņiem, viņa tikusi brīdināta, ka degošajā namā varētu būt trotils. Tādu frāzi mediķiem esot “izmetis“ cietušais saimnieks. Informācija gan nav oficiāli apstiprinājusies, bet…šāds brīdinājums licis ievibrēties bailēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kad es piegāju klāt un pajautāju, kur man jāiet, pienāca NMPD mediķis un lūdza pabrīdināt ugunsdzēsējus un visus, ka ir jābūt uzmanīgiem, jo cietušais esot stāstījis to, ka uz vietas esot trotils. Tās ir sprāgstvielas. Protams, es ar automašīnu automātiski tuvumā nemaz neriskēju braukt. Pirmkārt, lai netraucētu glābējiem un, otrkārt, man līdzi bija bija gan bērns, gan mamma. Godīgi teikt? Iekšējās sajūtas bija diezgan nepatīkamas,” atceras Gundega.

Šajā ugunsnelaimē dzīvnieki nav cietuši. Tomēr šeit bijis skaidri redzams, ka tas ir viens solis no iespējams, savulaik reģistrētas audzētavas līdz postažai, kāda bijusi suņu turēšanas vietā. Divi suņi, iesprostoti voljerā, ugunsgrēka dzēšanas laikā, nodevušies mīlas priekiem…Gundega skarba – vairošanās šeit netika kontrolēta. Un šādas, iespējams, bijušās oficiālās suņu pavairošanas vietas pēc laika neviens vairs neuzrauga – ar ko tās nodarbojas un kādos apstākļos dzīvo šie dzīvnieki.

“Dzīvnieku saimnieka sievai bija gan Latvijas Kinoloģijas federācijas izdoti dokumenti, gan pases, kuras suņiem izdod Baltkrievijā. Tātad, dzīvnieki tikuši ievesti Latvijā. Ieejot iekšā teritorijā, kurā ir notikusi nelaime, es sapratu, ka mēs šo teritoriju esam redzējuši. Tikai no cita punkta. Agrā pavasarī šeit blakus tika atrasti izmesti trīs kucēni – trīs melnas suņu meitenes. Nelaimes brīdī bija tā, ka cietušā dzīves biedre nevarēja pat pietuvoties suņiem, lai nolasītu mikročipus. Suņi kopumā bija četri. Tā kā saimniece solīja par suņiem rūpēties, mums nebija nekādu tiesību viņus kaut kur ņemt un kaut kur vest. Pēc teritorijas labiekārtojuma bija redzams, ka savulaik šeit bijis daudz vairāk dzīvnieku. Tagad teritorijā bija liels bardaks, bet neko sliktu nevarētu teikt par suņu barošanu,” viņa pastāstīja.

Ugunsgrēka likvidēšanas darbos piedalījās arī Bārbeles pašvaldības ugunsdzēsēju formējums. Pulksten 20:37 tas ticis likvidēts.

Glābēji ziņo, ka vakar pulksten 08:43 viņi saņēmuši izsaukumu uz Nometņu ielu Daugavpilī, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji no traktora kabīnes atbrīvoja bojāgājušo.

Reklāma
Reklāma

Savukārt pulksten 13:35 tika saņemts izsaukums uz Maskavas ielu Rīgā, kur divpadsmitstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas un elektropreces 3 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba cilvēku, kurš notikumā cieta un tika nodots NMPD darbiniekiem. Pulksten 14:21 ugunsgrēks likvidēts.

Jau pulksten 14: 27 glābēji saņēmuši informāciju, ka Siguldas novada Siguldas pagastā Jūdažu ezerā slīkst cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz cilvēkam, kas atradās 20 metru attālumā no krasta, un nogādāja viņu krastā, kur NMPD veiktie atdzīvināšanas pasākumi bija nesekmīgi.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25. septembra pulksten 6:30 līdz 26. septembra pulksten 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.