Sports
Hokejs

FOTO: Hokeja prominences apmeklē “Kurbada” halles pamatakmens ielikšanu0

LETA

Otrdien hokeja kluba “Kurbads” vadība svinīgā ceremonijā kupla viesu pulka klātbūtnē veica jaunās halles pamatakmens ielikšanu, pamatos iemūrējot arī kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Hokeja ripas formā izgatavoto kapsulu pamatos iemūrēja “Kurbada” valdes priekšsēdētājs Andis Pikāns, kuram palīdzēja citi projekta īstenošanā iesaistītie cilvēki, kā arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans.

Svinīgo pasākumu apmeklēja Latvijas hokeja prominences, starp kurām pēdējā laikā notikusi arī neglaimojoša vārdu apmaiņa par esošo kārtību Latvijas hokejā. Draudzīgi kopā tērzēja LHF prezidents Kirovs Lipmans, valstsvienības menedžeris Māris Baldonieks un no LHF valdes aizgājušais Helmuts Balderis. Par ko parunāt bija no izlases menedžera amata atbrīvotajam Jurim Štālam un tam pašam Lipmanam. Notiekošo vēroja arī Guntars Paste un Viesturs Koziols, kurš paziņojis savus plānus gāzt no prezidenta krēsla Lipmanu. Klāt bija arī Latvijas čempionāta abu galveno konkurentu treneri – Oļegs Sorokins (“Mogo”) un Rodrigo Laviņš (“Kurbads”).

Ledus halles “Kurbads” īpašnieki jaunceļamajā arēnā, kas atradīsies Lidlauka ielā 37, Rīgā, pirmo spēli cer organizēt nākamā gada jūnijā, kad ekspluatācijā tiks nodota arēna ar 450 skatītāju sēdvietām.
Šī būs hokeja kluba “Kurbads” jaunā svētnīca. Ceram, ka projekta īstenošana notiks bez aizķeršanās un jau nākamajā gadā hokeja klubs “Kurbads” te varēs aizvadīt savas spēles, kā arī sākt audzināt savu jauno hokejistu paaudzi, ļaujot viņiem attīstīt savas prasmes,” klātesošajiem sacīja Pikāns.

Tikmēr LHF prezidents Lipmans pauda gandarījumu, ka klubi uzņemas iniciatīvu un paši būvē sev jaunas mājvietas.
“Atceros sevi pirms 20 gadiem, kad ar lielām pūlēm uzcēlām Liepājas ledus halli. Tobrīd nevarēju iedomāties, ka pēc tam sekos ledus haļļu celšanas bums Latvijā, jo mums jau ir vairāk par 13 hallēm, bet tagad būs vēl viena. “Kurbada” iniciatīva apliecina, ka hokejs Latvijā nestāv uz vietas, ka mums ir komandas, kas domā par nākotni. Viņi reāli skatās uz dzīvi un saprot, ka jāattīsta ne tikai kluba infrastruktūra, bet arī bērnu hokejs. Man ir prieks par “Kurbadu”, jo šis klubs ir apņēmības pilns attīstīt arī savu bērnu hokeja skolu, kas ir ļoti svarīgi hokeja nākotnei. Savukārt Latvijas Hokeja federācija savu iespēju robežās sniegs palīdzību šo mērķu īstenošanai,” sacīja Lipmans, novēlot, lai jaunajā arēnā spēļu laikā nekad netrūktu skatītāju.

Hokeja halles “Kurbads” projektu izstrādājis arhitektu biroja “Projektu birojs Grietēns&Kagainis” valdes loceklis Vents Grietēns, bet līgums par būvniecības darbiem noslēgts ar celtniecības kompāniju “Būvkore”.
Projekta pirmajā kārtā plānots atklāt hokeja halli ar 450 skatītāju sēdvietām, bet kopā ar stāvvietām paredzēts tūkstotis skatītāju vietu. Tāpat arēnā ieplānotas septiņas ģērbtuves, desmit žāvētavas, trenažieru zāle un kafejnīca, kamēr otrajā kārtā plānots uzcelt treniņu arēnu, savukārt projekta noslēguma fāzē plānota arī viesnīcas būve, aģentūrai LETA atklāja projekta menedžeris Renārs Valters. Viņš piebilda, ka, visticamāk, pirmā spēle jaunajā hallē būs draudzības mačs, jo līdz aprīlī gaidāmajām Latvijas hokeja virslīgas izšķirošajām spēlēm jaunbūve vēl nebūs nodota ekspluatācijā.

Saistītie raksti

Pagājušajā nedēļā bankas “Danske Bank” filiāle Latvijā izsniedza kredītu ledus halles “Kurbads” būvniecībai.
Banka ir noslēgusi līgumu ar “Kurbada” grupas uzņēmumiem par aizdevuma piešķiršanu 4,4 miljonu eiro apmērā, tostarp lielākā daļa aizdevuma tiks novirzīta ledus halles “Kurbads” būvniecībai, bet pārējie līdzekļi tiks izmantoti pašreizējo saistību refinansēšanai.
Ledus halles “Kurbads” celtniecības darbi sākti augustā. Jaunā halle būs Latvijas hokeja virslīgas kluba “Kurbads” mājas bāze, kā arī tajā tiks izveidota bērnu un jauniešu sporta skola.
Ledus hallē plānots izbūvēt starptautiskajiem standartiem atbilstošu 58×28 metru ledus laukumu hokeja, šorttreka, kērlinga un daiļslidošanas vajadzībām. Būvniecības procesā tiks izmantotas energoefektīvas saldēšanas tehnoloģijas, kas sevi ir apliecinājušas citās ledus hallēs un būtiski samazinās halles ekspluatācijas izmaksas.

Hokeja klubs “Kurbads” iepriekšējās divās sezonās kļuva par Latvijas virslīgas vicečempionu, bet šajā sezonā, kad klubs svin arī savu 20.pastāvēšanas gadadienu, tā mērķis ir kļūt par valsts čempionu. Šī mērķa īstenošanai kluba budžets šosezon būs 300 000 eiro jeb aptuveni trīs reizes lielāks nekā galvenajiem konkurentiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Sports
Jonass: Piemājas trasē vienatnē droši varu turpināt treniņus
1 diena
LE
LETA
Sports
NBA arvien vairāk apsver iespēju pārtraukt sezonu pavisam
1 diena
LE
LETA/LA.LV
Sports
Anglijā futbols neatsāksies līdz maija beigām
1 diena

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
9 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
8 stundas