Kultūra
Māksla

FOTO. LMA modes skate nojauks robežas0

Publicitātes foto

Šis Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) ir vērienīgs gads – šogad tā svin savu simto jubileju. 23. maijā gaidāmās tradicionālās modes skates tematika veltīta esības un patiesības meklējumiem, ķermeņa modifikācijām, gaismas un tumsas saspēlēm un robežu nojaukšanai, LA.lv uzzināja LMA.

Ir tikai likumsakarīgi, ka par modes skates norises vietu izvēlēta daudzfunkcionāla modernās mākslas izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, kur baltā un melnā mijiedarbību papildinās iespaidīgas krāsu projekcijas, kas kalpos par izteiksmīgu fonu jauno mākslinieku veikumam.

Modes avangards un praktiskums, krāšņums un lakonisms, krāsu, faktūru un fasonu spēles un spraiga konkurence – LMA pasniedzēju komisijai dalībnieku izvēle akadēmijas simtgades modes skatei nebija vienkāršs lēmums.

Par iespēju piedalīties skatē šogad cīnījās desmitiem jauno dizaineru, kuri prezentēja ideju virpuļos un pamatīgu pūļu rezultātā radītās modes kolekcijas, bet, kā ierasts, labāko topā iekļuva tikai visperspektīvākie modes dizaina studenti.

Šonedēļ žūrijas komisija izraudzījās 22 daudzsološākos censoņus, kuri 23. maijā “Rīgas mākslas telpā” prezentēs savu interpretāciju par modes skates tematiku: bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Anda Pelse, Laine Rozenšteina un Milana Felicija Semojonova, 2. kursa students Romāns Arhipovs, 3. kursa studenti Vitālijs Kondraščuks, Elīna Grīnberga, Sindija Kļaviņa un Karlīne Anete Nagliņa, 4. kursa studentes Agate Boša, Romija Štāle, Baiba Tamane un Monta Pētersone, maģistra līmeņa 1. kursa studenti Reinis Krūmiņš un Elīna Baltace, kā arī 2. kursa studentes Laima Jurča, Una Bērziņa, Dana Jasinkēviča, Sanda Feldberga un Iveta Vecmane.

Šogad jauno dizaineru veikumu modes skates laikā pirmo reizi vērtēs arī profesionāla žūrijai.

“LMA 2019. gada modes skatē studenti prezentēs konceptuālas idejas par cilvēciskas identitātes pieredzi un problemātiku, ietērptas augstvērtīga dizaina paraugos, kas piemērojami ražošanai un valkāšanai, gan kā patstāvīgus mākslas objektus un performances.

Tendence spēlēties ar privātuma slēpšanu un atklāšanu caurvij visas kolekcijas, kur formas un materialitātes semiotika izgaismo idejas,” gaidāmās modes skates tendences komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

Modes skates dalībniekiem tiks piedāvāta arī kāda unikāla iespēja – Baltijā lielākais dizaina konceptveikals “Bold Concept Store” vienam veiksmīgākajam jaunajam dizainerim dos iespēju sevis prezentēto kolekciju izstādīt veikala skatlogā, kur to pamanīs tūkstošiem augstās modes, luksusa un Baltijas dizaina cienītāji.

LMA Modes skate 2019.

Savukārt no 7. līdz 16. jūnijam modes un iepirkšanās metropolē “Galerija Centrs”, jaunatklātās tikšanās vietas Meeting Point telpās tirdzniecības centra 4. stāvā, būs atvērts LMA studentu pop-up veikals, kurā būs iespējams iegādāties ne tikai modes skates dalībnieku, bet arī citu jauno LMA modes dizaineru darbus.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nacionālajā mākslas muzejā atklās Džemmas Skulmes personālizstādi
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
LTV gaida spožas idejas jauniešiem domātam seriālam
16 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Kultūra
Marinas Kosteņeckas sirdsbalss Latvijai
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
8 stundas