Zolitūdes traģēdijas 10. gadadienas piemiņas pasākums, 21.11.2023

FOTO. Rinkēvičs Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas pasākumā: “To taisnīguma faktoru, vismaz sarunās ar cietušajiem šobrīd, mēs nejutām…” 53

Esošā prakse liecina, ka apjomīgās lietas tiek izskatītas pārāk ilgi, tāpēc, iespējams, būtu jāpārskata nepieciešamo pierādījumu apjoms, Latvijas Televīzijai sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), kura šovakar piedalījās Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas pasākumā.

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Viņas skatījumā, par to gan labāk varēšot spriest paši tiesneši, ne likumdevējs. Siliņa arī ir pārliecināta, ka tiesai jābūt drosmīgai interpretēt likumus vai vairāk nākt ar iniciatīvām pie likumdevēja, ja tas ir vainojams pie procesa ieilgšanas.

Ministru prezidente pauda, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllieta uz tiesu esot virzīta raiti, vienlaikus neesot atbilstoši, ka lieta, lai arī apjomīga, skatīta tik ilgi. “Ja pēc desmit gadiem [kopš traģēdijas] nav tiesas sprieduma, ir jautājumi,” pauda Siliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pārliecināts, ka tiesu varai būtu jāsaprot, ka runa ir ne tikai par tiesiskumu, bet arī par taisnīgumu. “To taisnīguma faktoru, vismaz sarunās ar cietušajiem šobrīd, mēs nejutām,” dalījās Rinkēvičs.

Rinkēvičs arī sacīja, ka ir jābūt tiesas sprieduma skaidrojumam. “Dažreiz tiesu varas pārstāvji domā, ka, ja viņi ir pateikuši ko juridiskā valodā, ar to ir pietiekami. Ar to nepietiek,” viņš uzsvēra. Valsts prezidents arī aicināja ikvienu aizdomāties, vai izdarīts pietiekami, lai šādas traģēdijas vairs neatkārtotos.

Lai pieminētu un godinātu tos, kuri zaudēja dzīvību Zolitūdes traģēdijā, otrdien Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā, kas šobrīd Rīgas pilsētvidē pārtop par Atceres dārzu, notika piemiņas pasākums.

Pēc piemiņas koncerta debesīs tika raidīti 54 lāzera gaismas stari, simbolizējot 54 cilvēkus, kuri šajā traģēdijā zaudēja savas dzīvības un kuru dvēseles devās mūžībā. Pēc tam, pieminot traģēdijā cietušos, ieslēgtas ugunsdzēsēju sirēnas.

Sanākušie pasākuma apmeklētāji piemiņas vietā iedeguši sveces un nolikuši ziedus.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Desmit gadu laikā lieta pret iesaistītajiem ir izgājusi divas tiesu instances, bet līdz gala spriedumam vēl nav nonākts. Pirmās divas tiesu instances par vainīgu ir atzinušas tikai būves būvinženieri Ivaru Sergetu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.