Saullēkta koncerts Dzintaros - Iveta Apkalna

FOTO. Tik harmoniski un skaisti, ka prieka zosāda uzmetas! Dzintaros aizvadīts saullēkta koncerts ar Ivetu Apkalnu 3

No 15. līdz 23. jūlijam ar desmit krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisinās devītais Jūrmalas festivāls.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Festivālu jau tradicionāli ieskandināja saullēkta koncerts 16. jūlijā Dzintaru pludmalē ar Elbas Filharmonijas galveno ērģelnieci, par ērģeļu karalieni dēvēto Ivetu Apkalnu. Viņas veidotās saullēkta koncertu programmas allaž izceļas ar pārdomāto saturu un dramaturģiju, kurā izvēlētie skaņdarbi organiski sabalsojas ar dabas skaņām un pakāpeniski mūs sagatavo saullēkta brīnumainajam mirklim, dāvājot neaizmirstamu klausīšanās pieredzi.

Šajā reizē, uzaustot saulei, 16. jūlijā jūras krastā izskanēja Johana Sebastiāna Baha majestātiskais pārlaicīgums, Pētera Vaska un Aivara Kalēja garīgi pacilājošie opusi, kā arī amerikāņu minimālista Filipa Glāsa mūzika, kurā pulsē dzīvības enerģija un laika bezgalīgums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ivetas Apkalnas izpildījumā klātesošie dzirdēja noslēgumu no Glāsa operas “Satyagraha” (tulkojumā no sanskrita – “patiesības spēks”), kas veltīta Indijas neatkarības kustības vadītājam Mahātma Gandijam. Johana Sebstiāna Baha Čakona no 2. partitas vijolei šoreiz tika atskaņota pārlikumā ērģelēm – to mēdz dēvēt par vienu no dižākajiem un emocionāli spēcīgākajiem sacerējumiem mūzikas literatūrā. Pētera Vaska “Baltajā ainavā” ar bezgalības sajūtu komponists skaņās uzbūris attīrītu klusumu un baltumu, bet savu gaišāko ērģeļskaņdarbu “Hymnus” Vasks veltījis tieši Ivetai Apkalnai. No ērģeļmūzikas korifeja Aivara Kalēja skanēja tokāta par slavinošo korāli “Gods Dievam augstībā”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.