FK “Ventspils” futbolisti (dzeltenajās formās) mājas spēlē pret portugāļu “Vitoria”.

Latvijas vicečempione futbolā “Ventspils” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē Daugavas stadionā, Rīgā, ar 0:3 (0:1) piekāpās Portugālē piekto vietu izcīnījušajai Gimaraišas “Vitoria” komandai.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Spēle notika nepateicīgos laika apstākļos – slapjumā un drēgnumā, gandrīz pie tukšām tribīnēm, jo uz maču bija ieradušies aptuveni 700 skatītāji.

Pirmā bīstamā situācija bija pie ventspilnieku vārtiem, kad pretinieki 17.minūtē norībināja vārtu pārliktni un minūti vēlāk sekoja vēl viens draudīgs sitiens. Pāris minūtes vēlāk tikai Vjačeslavs Kudrjavcevs glāba “Ventspili” no vārtu zaudējuma. Portugāļu centieni 30.minūtē vainagojās panākumiem – brazīlietis Davidsons pēc soda sitiena ar galvu sita bumbu pret zemi, tai ielidojot vārtos.

Nedaudz vēlāk otrā laukuma galā bija identisks soda sitiens, tomēr “Ventspils” pie ātra izlīdzinājuma netika. Arī puslaika otrajā pusē neliels pārsvars bija viesiem, bet bīstami sitieni abu vārtu virzienā nesekoja.

Arī otrajā puslaikā viesi saimniekoja laukumā, kā rezultātā jau sākumā, 50.minūtē, Pedrāu ar tālu un netraucētu sitienu panāca 2:0. Pāris minūtes vēlāk ventspilnieki sarūpēja nelielu pusmomentu pie pretinieku vārtiem, taču epizodē beidzās bez bīstama sitiena. Vēl nedaudz vēlāk tikko uz maiņu nākušais Daniils Ulimbaševs ar sitienu no soda laukuma robežas trāpīja pa vārtu pārliktni.

Puslaika vidū, 69.minūtē, pēc Pāvela Osipova sitiena tikai pretinieku vārtsargs glāba “Vitoria” komandu no vārtu zaudējuma. Uz desmit minūtēm spēle nedaudz pierimās līdz 80.minūtē Žoefs Amoa no aptuveni deviņiem metriem panāca 3:0 pretinieku labā. Turpinājumā spēles ritējums nemainījās, ventspilniekiem Rīgā zaudējot ar trīs vārtu deficītu.

FK "Ventspils" UEFA Eiropas līgas spēlē tiekas ar Portugāles klubu "Vitoria"

Atbildes spēle notiks nākamajā trešdienā Gimaraišā, uzvarētājai divu spēļu summā sasniedzot kvalifikācijas “play-off” kārtu, kur pretī stāsies Rumānijas komanda FSCB, kas lielāku atpazīstamību guvusi ar savu iepriekšējo nosaukumu Bukarestes “Steaua”, vai “Mlada Boleslav” vienība no Čehijas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Ventspils” Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā uzveica Albānijas komandu Duresi “Teuta” (3:1), bet otrajā kārtā apturēja Maltas klubu Gziras “United” (6:2). Tikmēr “Vitoria” kvalifikāciju sāka no otrās kārtas, kurā divu spēļu summā ar 5:0 guva virsroku pār Luksemburgas vienību Ešas pie Alzetas “Jeunesse”.

Par rasistisku rīcību Maltā desmit spēļu diskvalifikāciju no UEFA sacensībām saņēmis “Ventspils” ukraiņu vārtsargs Konstantins Mahnovskis.

“Ventspils” ar sešām čempionu trofejām šobrīd ir titulētākā no Latvijas aktīvākajām komandām, tāpat kurzemnieki septiņas reizes triumfējuši valsts kausa izcīņā. Pērn “dzeltenzilie” virslīgā ieņēma otro vietu.

Tikmēr “Vitoria” ir 2013.gada Portugāles kausa ieguvēja, bet pērn vietējā čempionātā ieņēma piekto vietu. Gimaraišas komanda vietējo turnīru sezonu iesāka pirmdien, kad Portugāles Līgas kausa pirmajā mačā ar 1:0 pārspēja “Feirense” vienību. Eirokausos Portugāles vienība labāko rezultātu rādīja 2005./2006.gada sezonā, kad iekļuva UEFA Kausa (tagad – UEFA Eiropas līgas) grupu turnīrā.

Mačs “Ventspils” mājvietā nevar noritēt neatbilstošās infrastruktūras dēļ. Latvijā tikai Daugavas stadions atbilst kvalifikācijas trešās kārtas prasībām.