Viena problēma - viens žests visā pasaulē? Līdzība starp ASV un Latvijas vakcinācijas kampaņas plakātiem

FOTO. Viena problēma – viens žests visā pasaulē? Līdzība starp ASV un Latvijas vakcinācijas kampaņas plakātiem 28

Rīgas ielās redzamas košas reklāmas, kas aicina vakcinēties. Tās ir viens no “karstākajiem” sarunu tematiem publiskajā telpā un šobrīd pamanīta reklāmas aģentūras “DDB Worldwide Latvia” veidotās reklāmas kampaņas „Bez vakcīnas nav uzvaras” neapšaubāma līdzība ar ASV šā gada martā sākto kampaņu „Negaidi, vakcinējies!”, vēsta portāls pietiek.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Iepriekš medijos ir izskanējis, ka par šo reklāmas kampaņu “DDB Worldwide Latvia” no nodokļu maksātāju līdzekļiem samaksāti aptuveni 70 000 eiro.

“Kad mēs kaut ko gribam paveikt un zinām, ka paveicama liela lieta, mēs atrotām piedurknes. Latvijas stāsts vienmēr ir bijis par celšanos pretim pārspēkam. Kur likmes vienmēr ir bijušas augstas, dotie pieticīgi un izredzes apšaubāmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet atkal no reizes uz reizi mēs pierādām savu spēku, kad esam vienoti.

Arī šodien mums ir jābūt vienotiem. Nešķiramiem.

Jāliek plecs pie pleca. Tik burtiski kā vēl nekad,” – tā, prezentējot Veselības ministrijas nopirkto reklāmas kampaņu, paziņoja Una Rozenbauma, kampaņas „radošā risinājuma autore”.

Salīdzinot ārzemju un vietējos kampaņas plakātus, tajos attēlotie cilvēki ir vienādā leņķī uzzīmēti, rokas žests ir vienāds un līdzība ir nepārprotama.

Rozenbauma sociālajā tīklā Twitter paziņoja: “Vakcinēšanas kampaņa ir pandēmijas problēmas risināšana caur komunikāciju. Tā, kā uz visas zemeslodes ir viena, kopēja problēma, es nebrīnos, ka vēl kādam/kādai ir ienācis prātā citēt ikonisku plakātu/žestu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.