Ernests Gulbis

“French Open” pirmajā kārtā Gulbim pārliecinošs zaudējums 0

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis svētdien sezonas otrā “Grand Slam” turnīra – Francijas atklāto čempionāta – pirmajā kārtā ar rezultātu 2-6, 6-7 (2:7), 0-6 zaudēja norvēģu talantam Kasperam Rūdam.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Latvietis pasaules rangā šobrīd ieņem 80.vietu, kamēr 20 gadus vecais Rūds ir planētas 63.numurs, turklāt šāda vieta ATP reitingā ir viņa karjeras rekords.

Par spēlēšanu pirmajā kārtā Gulbis saņems desmit ATP ranga punktus.

Gulbis zaudēja savu pirmo servi, bet piektajā geimā revanšējās. Tiesa, jau nākamajā geimā viņš vēlreiz tika nobreikots, kas turpinājumā Rūdam ļāva panākt 5-2. Gulbis zaudēja vēl vienu savu servi un setā piekāpās ar 2-6.

Otrajā setā tenisisti samērā droši spēlēja pie savām servēm. Vien septītajā geimā bija pirmā breikbumbu, kuru Gulbis atspēlēja, tādējādi nosargādams savu servi. Arī turpinājumā uzvarēja servētāji un seta liktenis izšķīrās taibreikā, kurā ar 7:2 pārāks bija norvēģis.

Trešajā setā Gulbis zaudēja savas pirmās divas serves un ņēma medicīnisko pārtraukumu. Tas gan nepalīdzēja atgriezties spēlē, un Latvijas pirmā rakete zaudēja arī nākamo servi, nonākdams iedzinējos ar 0-5. Sestajā geimā Gulbis pie pretinieka serves panāca 40:0, bet turpinājumā neizmantoja četras breikbumbas, setā piekāpdamies ar 0-6 un noslēgdams turnīru.

Gulbis šajā mačā izpildīja sešas netveramās serves, bet pieļāva 11 dubultkļūdas.

Abi tenisisti līdz šim vēl savā starpā nebija tikušies.

Pagaidām 30 gadus vecais Gulbis aizvada neveiksmīgu sezonu, jo tikai pirms nedēļas viņam izdevās pārtraukt desmit zaudējumu sēriju. Visu turnīru ietvaros viņš šogad 22 mačos guvis tikai sešas uzvaras.

Gulbis 2014.gadā sasniedza Francijas atklātā čempionāta pusfinālu un pēc tam vienīgo reizi karjerā ielauzās pasaules ranga pirmajā desmitniekā, bet turpinājumā sekoja lejupslīde. Pērn viņš šajā turnīrā zaudēja otrajā kārtā.

Tikmēr Rūds karjeras laikā pie ATP tituliem nav ticis, lai gan aprīlī spēlēja pirmajā finālā, tomēr uz māla seguma notiekošā Hjūstonas ATP “World Tour 250” turnīra finālā viņš piekāpās čīlietim Kristianam Garinam. Šosezon viņš pasaules tūrē, skaitot arī kvalifikācijas, 29 spēlēs guvis 19 uzvaras.

Rūds tikai vienreiz piedalījies Francijas atklātā čempionāta pamatsacensībās, pērn sasniedzot otro kārtu.

Francijas atklātā čempionāta pamatsacensībās piedalīsies arī Latvijas sieviešu tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko.

Francijas atklātais čempionāts ilgs līdz 9.jūnijam.