Foto: Img Stock Studio/SHUTTERSTOCK

Gada nogalē prēmijas saņēmuši simtiem ministriju darbinieku: no valsts budžeta izmaksāts vairāk kā pusmiljons eiro 69

TV3 ziņas vēstī, ka gada nogalē vairākās ministrijās pie prēmijām tikuši simtiem ministriju darbinieki un kopējā summa, kas tikusi izmaksāta no Valsts budžeta ir vairāk nekā pusmiljons eiro.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Portāls skaties.lv raksta, ka apkopojot visu 13 ministriju sniegto informāciju, izgaismojas atšķirīga situācija darbinieku prēmēšanā. Mazākumā ir ministrijas, kurās prēmijas netiekot maksātas.

Tieslietu ministrijā nav prēmēti darbinieki un arī netiks prēmēti. Savus darbiniekus neprēmējot arī Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā prēmijas maksā, taču ne decembrī. Tās gaidāmas pavasarī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr lai gan Iekšlietu ministrijā un Ekonomikas ministrijā norāda, ka gada nogalē prēmiju nav bijis, neviena no tām tā arī neatbildēja, vai prēmijas pērn nav maksātas vispār.

Zināms, ka gada izskaņā prēmijas saņēmuši darbinieki septiņās ministrijās. Kultūras ministrijā norāda, ka izmaksāta viena prēmija. Ar teju 1000 eiro prēmēts Informācijas un tehnoloģiju atbalsta nodaļas darbinieks. Kopumā gandrīz 4,3 tūkstošus eiro trīs darbinieku prēmēšanai algas apmērā piešķīrusi Satiksmes ministrija.

Finanšu ministrija decembrī prēmējusi 29 darbiniekus, kopumā izmaksājot 15 000 eiro.

“Novembrī tika veikta ikgadējā amatpersonu darbības un rezultātu novērtēšana (..) un tiem darbiniekiem, kuri saņēma pozitīvu novērtējumu, tika izmaksātas prēmijas,” informē Aizsardzības ministrijas runasvīrs Kaspars Galkins.

Bet visvairāk – gandrīz 300 000 eiro prēmijās izmaksājusi Ārlietu ministrija, kas decembrī prēmēja 300 darbiniekus. Tie ir 86% no ministrijas centrālajā aparātā strādājošajiem.

Kā skaidro ārlietu resorā, prēmēti gandrīz visi darbinieki, jo Covid-19 dēļ būtiski pieauga darba apjoms, piemēram, organizējot valsts vēsturē lielāko repatriācijas operāciju, kad pandēmijas dēļ tika paralizēta aviosatiksme.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris informē: “Piemaksas piešķirtas par darbu, ārkārtējā un steidzamības režīmā risinot valstij un sabiedrībai nozīmīgus jautājumus lielākoties virsstundu režīmā bez brīvdienām un pastiprinātas slodzes apstākļos, vienlaikus pilnībā nodrošinot ārpolitisko funkciju nepārtrauktību.”

Reklāma
Reklāma

Kopumā gada nogalē prēmijās izmaksāti vairāk nekā 580 000 eiro. Cik pamatoti tās piešķirtas, vērtēs Valsts kontrole.

Vairāk skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.