Ingus Arnolds Apse: “Šorīt saņēmu Covid-19 vakcīnu. Jūtos izcili gan fiziski, gan emocionāli. Varēšu drošāk strādāt ar Covid pacientiem.”
Ingus Arnolds Apse: “Šorīt saņēmu Covid-19 vakcīnu. Jūtos izcili gan fiziski, gan emocionāli. Varēšu drošāk strādāt ar Covid pacientiem.”
Foto: ekrānuzņēmums/ Facebook

Latviešu medicīnas students veikli apstrīd populārākos mītus par Covid-19 vakcīnām: šo apgalvojumu apgāztu pat vidusskolas bioloģijas kurss! 182

Topošais ārsts – stomatologs Ingus Arnolds-Apse, kurš studējis Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmā “Zobārstniecība” sociālajā vietnē “Facebook” aprakstījis gan savas sajūtas pēc saņemtās Covid-19 vakcīnas, gan apgāzis populārākos mītus, kam tic vakcīnas “pretinieki”.

Reklāma
Reklāma

Ingus raksta:

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Šorīt saņēmu Covid-19 vakcīnu. Jūtos izcili gan fiziski, gan emocionāli. Varēšu drošāk strādāt ar Covid pacientiem.

Nedaudz par Covid-19 Pfizer vakcīnas mītiem un jautājumiem:

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Covid-19 Pfizer vakcīna (jeb pirmā lielā mRNS vakcīna) ietekmēs mūsu DNS!

Šo apgalvojumu apgāztu vidusskolas līmeņa bioloģijas kurss. mRNS ir nukleīnskābju kopa, kas nespēj iekļūt šūnas kodolā, kurā atrodas mūsu DNS. Šis mRNS pavediens konkrēti kodē proteīnu (“spike”), kas atrodas uz vīrusa virsmas, lai piesaistītos šūnai. Kad mūsu organisms izveido antivielas pret “spike” proteīnu, šīs antivielas pie saskarsmes ar Covid-19 vīrusu to apņem un neļauj piesaistīties šūnai.

2. Covid-19 vakcīnām būs negatīvas sekas ilgtermiņā!

Jau iepriekš klīniskajos pētījumos tika noskaidrots, ka komplikācijas pēc citu vakcīnu saņemšanas parasti var parādīties ne vēlāk kā pēc 2 mēnešiem. Komplikācijas ir novērotas reti.

3. Saslimšana ar Covid-19 no Covid-19 vakcīnas!

Pfizer vakcīna nesastāv no dzīva vīrusa – tai ir tikai 1 proteīna informācija jeb mRNS. Šāds vakcīnas sastāvs nespēj izraisīt Covid-19 vīrusa saslimšanu.

4. Ja vakcīnai nav ilgtermiņa komplikāciju, kāpēc tiek turpināti pētījumi ar jaunajām vakcīnām?

Difterijas, tetanus un citām vakcīnām ir nepieciešamas tā saucamās “booster” Tas ir tāds kā “atgādinājums” organismam. Tā kā Covid-19 vakcīna ir jauna, vēl nav bijis iespējams noskaidrot, vai ir nepieciešama “booster” pote, un, ja ir, tad kad. Tādēļ šos pētījumus turpina.

5. Ja cilvēks ir vakcinējies, kāpēc joprojām būs jāievēro ierobežojumi?

Tā kā vakcīna ir jauna, klīniskie pētījumi vēl nav notikuši pietiekami ilgi, lai konstatētu pārliecinošu transmisijas (pārnēsāšanas) riska samazināšanos. Šī Covid-19 vakcīna dod mums zināmu nodrošinājumu, ka saslimšanas gadījumā slimība neizpaudīsies tik smagi, kā tas notiek pašreiz.

Reklāma
Reklāma

Oriģinālo Ingusa ierakstu sociālajā vietnē var izlasīt šeit: