Foto – Shutterstock

Grib dibināt uzņēmumu: skolniekam Jelgavā piešķir pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas 0

Zemgales rajona tiesā apstiprināts Jelgavas pilsētas Bāriņtiesas lēmums kādam 11. klases skolniekam piešķirt pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas, vēsta portāls jelgavniekiem.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

Puisim 20. decembrī palika 17 gadi, taču viņš nolēmis negaidīt pilngadību un savu uzņēmējdarbību sākt ātrāk. Tā kā reģistrēt uzņēmumu var tikai pilngadīga persona, viņš nolēmis izmantot likumā noteiktās tiesības un pilngadību pieprasījis ātrāk.

Puisis ar klasesbiedriem šobrīd izveidojis skolēnu mācību uzņēmumu, kurā audzē mikro zaļumus vertikālajās fermās – īpašos sietos, neizmantojot augsni, iztiekot vien ar barības vielām, kas tiek piegādātas ar ūdens starpniecību caur speciāliem smidzinātājiem. Tādējādi augus, dārzeņus, garšvielas var audzēt visa gada garumā – bez augsnes, pesticīdiem, tīrā vidē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai varētu turpināt iesākto un attīstīt uzņēmējdarbību, jaunajam uzņēmējam nepieciešams finansējums, kuru viņš cer iegūt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, tāpēc puisis jau drīzumā dosies uz Uzņēmumu reģistru, lai iesniegtu pieteikumu par uzņēmuma dibināšanu.

Pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas var piešķirt ar Bāriņtiesas lēmumu, un to apstiprina tiesa, atsaucoties uz Jelgavas pilsētas Bāriņtiesas locekles Dainas Viņķeles teikto, raksta portāls.

Jelgavā šis ir jau trešais gadījums, kad pilngadība piešķirta ātrāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.