Guntis Gūtmanis: “Tie produkti, ko cilvēks pērk, kļūst lētāki – tā ir bīstama tendence” 81

“Pēdējos gadus saistībā ar inflāciju un tiem cenu pieaugumiem, redzam, ka veikalā ir pieaugusi cena. Bet būtiskais ir tas, ka ir pieaugusi produktu pašizmaksa – degviela dārgāka, elektrība dārgāka, un visiem darbiniekiem, kas strādā lauksaimniecībā, ir jāmaksā vairāk, un tas ceļ tā produkta pašizmaksu,” tā TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” savu komentāru iesāka Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, diskutējot par lauksaimniecības produktu ražošanas izmaksām, to cenu veikalā un iedzīvotāju pirktspēju.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Tas, kur rodas tā problēma, ir tas, ka krītas kopējā patērētāja pirktspēja. Ņemot vērā tos veikala datus pēdējos gados, ir redzama tāda biedējoša tendence par šo te pārtikas grozu, ko cilvēks pērk veikalā. Pārtikas grozs samazinās gan apjoma ziņā, ko cilvēks vienā reizē nopērk, gan arī produktu sortimenta ziņā. Tie produkti, ko cilvēks pērk, kļūst lētāki. Un tā ir tā bīstamā tendence, kas norāda uz to, ka tas cilvēks fiziski nevar atļauties nopirkt tik daudz ar visu to algu kāpumu, jo viņam paliek mazāk naudas, ko tērēt pārtikai,” tā komentēja Gūtmanis TV24 raidījumā, diskutējot par pārtikas cenām un iedzīvotāju pirktspējas izmaiņām.

Pie tam, ja mēs skatāmies uz “kopējo Eiropas fonu”, tad Latvijas iedzīvotājs vidēji tērējot daudz lielāku procentu no saviem ienākumiem tieši pārtikai, norādīja Gūtmanis. “Tās visas svārstības mūs ļoti būtiski ietekmē, ko mēs ēdam! Tur nav labas lietas. Cilvēki, izvēloties lētāku produktu, nopērk mazāk augļus, mazāk dārzeņus, viņi mazāk ēd veselīgi, vairāk ir jau sagatavoti produkti. Un tās nav tās labās lietas,” uzskata LOSP valdes priekšsēdētājs Gūtmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu TV24 raidījumu “Nacionālo interešu klubs” variet skatīties TV24 ēterā sestdien, 8.jūnijā, pl.20:00!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.