Krišs Helmanis, Badalonas “Joventut”.

Helmanis ar “Joventut” izcīna trešo vietu jauniešu Eirolīgā 0

Latvijas jaunais basketbolists Krišs Helmanis “Adidas Next Generation” turnīra jeb jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas posmā Kauņā kopā ar Badalonas “Joventut” komandu izcīnīja trešo vietu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5

Badalonas komanda cīņā par trešo vietu turnīrā ar rezultātu 107:52 (26:13, 27:13, 28:16, 26:10) pārspēja Francijas kluba “Nanterre 92” jauno maiņu. 17 gadus vecais un jau 2,10 metrus garais latviešu centra spēlētājs laukumā pavadīja 20 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no diviem “sodiņiem”, bet netrāpīja abus tālmetienus.

Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumu, bloķēja divus metienus, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Piektdien Helmanis guva 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Badalonas basketbolisti ar 67:70 piekāpās Lielbritānijas vienībai Londonas “Barking Abbey”. Sestdien viņam bija 12 un 11 punkti, bet “Joventut” ar 93:61 sagrāva Stambulas “Fenerbahce” vienību un ar 75:84 piekāpās Viļņas “Rytas”.

Ar vienu panākumu trīs cīņās “Joventut” grupā ieņēma otro vietu un tai bija jāaizvada cīņa par trešo vietu turnīrā.

Jaunatnes Eirolīgas atlase notiek četros kvalifikācijas posmos, katra etapa uzvarētājai iekļūstot finālturnīrā. Titula cīņas maijā Ķelnē notiks paralēli ULEB Eirolīgas finālčetrinieka sacensībām.

Decembra beigās kvalifikāciju nepārvarēja Freds Bagatskis un viņa pārstāvētā “Valencia” U-18 komanda.

2016.gadā par turnīra čempionu “Barcelona” komandas rindās kļuva Latvijas basketbolists Rodions Kurucs.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

NBA D-LĪGA. “Capital City Go-Go” – “BayHawks” 133:106, Anžejs Pasečņiks (20 min) 16+9AB.
FRANCIJA. “Gravelines” – “Monaco” 63:79, Ojārs Siliņš (18 min) 3+1AB.
LIETUVA. “Lietkabelis” – “Dzūkija” 73:65 viesos, Rihards Kuksiks (16 min) 7+2AB. “Pieno žvaigždes” – “Rytas” 89:97 viesos, Edgars Lasenbergs (17 min) 5+1RP.
SPĀNIJA. Otrā līga, “Oviedo” – “lleida” 65:72, Dāvis Geks (27 min) 11+2AB+2RP. “Melilla” – “Caceres” 54:58 viesos, Andris Misters (25 min) 9+2AB. “Palencia” – “Oviedo” 87:80, Kaspars Vecvagars (14 min) 4+2RP.