Jurijs Agureikins uz “Olimp” soliņa.

HK “Olimp” tiek pie pirmās uzvaras, pārspējot Latvijas čempionus 0

Aizvadītā gada Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) čempioni “Mogo” sestdien piedzīvoja zaudējumu, piekāpjoties debitantiem HK “Olimp”, kamēr “Liepāja” viesos guva panākumu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Olimp” svinēja uzvaru papildlaikā ar 3:2 (1:2, 2:0, 0:0, 1:0).

Rezultātu septītajā minūtē ar metienu no distances atklāja pieredzējušais Georgijs Pujacs, izvirzot vadībā “Olimp”, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk ar spēcīgu metienu Vladimirs Mamonovs realizēja skaitlisko vairākumu, izlīdzinādams rezultātu. Līdzīgs vārtu guvums divas minūtes vēlāk padevās Ņikitam Koļesņikovam, pirmajam periodam noslēdzoties par labu mājiniekiem – 2:1.

Otrais periods ilgu laiku ritēja sīvā cīņā, abām komandām laiku pa laikam apdraudot pretinieku vārtus, tomēr bez panākuma. To otrā perioda 12.minūtē mainīja Emīls Ezītis, kurš uzbrukuma zonā pie iemetiena apļa palika nepiesegts. To pamanīja viņa komandas biedri, ripu ātri nogādājot līdz spēlētājam, kurš apmānīja Henriju Anču, izlīdzinot rezultātu 2:2.

Trešajā periodā turpinājās piesardzīga spēle, kurā pārsvars ik pa laikam piederēja gan vienai, gan otrai komandai, tomēr vārtsargi palika nepārspēti. Gan Ervīnam Muštukovam, gan Ančam vairākkārt nācās glābt komandu, lai saglabātu neizšķirtu, kas arī izdevās. Pēc 2:2 pamatlaikā abas komandas aizvadīja papildlaiku, kurā jau otrajā minūtē piespēli pretim vārtiem saņēma Vitālijs Šulakovs, kurš ieturēja nelielu pauzi, un apspēlējis Anču, ripu raidīja jau tukšos vārtos. Līdz ar to “Olimp” svinēja savu pirmo panākumu šosezon.

Šulakovs savulaik ir spēlējis KHL, tur aizvador 282 spēles.

Tikmēr citā spēlē “Prizma”/IHS ar rezultātu 3:5 (2:4, 1:0, 0:1) piekāpās “Liepājas” komandai.

Liepājnieku rindās ar “hat-trick” izcēlās lietuvietis Marks Kaļeiņikovs, bet Māris Diļevka un Edijs Butāns guva vienus vārtus. Tikmēr mājinieku rindās pieredzējušais Edijs Brahmanis iemeta divas ripas, bet vēl vienu pievienoja Mārtiņš Barkāns.

Pēc Brahmaņa sestajā minūtē gūtajiem pirmajiem vārtiem, viesi no 9.-17.minūtei atbildēja ar četriem precīziem raidījumiem. Brahmanis pusotru minūti līdz perioda beigām vēl vienus vārtus atguva, trešdaļai noslēdzoties ar rezultātu 4:2 par labu liepājniekiem. Mača turpinājumā liepājnieku vārtu birums pierima, bet mājinieki otrā perioda trešajā minūtē iemeta vēl vienus vārtus, saglabājot cerības par neizšķirtu. “Liepāja” piektos un arī savus pēdējos vārtus guva deviņas minūtes līdz spēles beigām, izcīnot savu pirmo panākumu šosezon.

Vēl sestdien savstarpēji mači paredzēti “Kurbadam” un “Daugavpilij”, kā arī “Zemgalei”/LLU un Hokeja skolai “Rīga”.