Latvijā
Rīga

Iecirknī bļaustās, filmē un izturas necienīgi. Piektdienas vēlēšanu iespaidi0

Foto: Zane Bitere/LETA

Saistībā ar Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu procesu šodien novēroti divi gadījumi, kad atsevišķas personas veikušas filmēšanu provokatīvos nolūkos, aģentūrai LETA pastāstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Vienā gadījumā kāds Rīgas domes deputāta amata kandidāts iecirknī necienīgā veidā esot izturējušies pret komisiju, bļaujot virsū iecirkņa vēlēšanu komisijas locekļiem un neņēma vērā lūgumu nefilmēt iecirknī.

Otrs gadījuma bija, kad CVK telpās ieradās organizācijas “Tautas varas fronte” pārstāvji un arī filmēja, uzdodot jautājumus vēlēšanu komisijas pārstāvim.

Bērziņa pieļauj, ka abos šajos gadījumos iesaistītās puses ar šādu rīcību vēlas sevi popularizēt.

CVK vadītāja arī pastāstīja, ka šodien uz informatīvo tālruni saņemti ierastie vēlētāju jautājumi, saistībā ar to, ka vēlas balsot, bet nav vēlētāju sarakstā.

Attiecīgie gadījumi saistīti ar to, ka šie vēlētāji līdz 31.maijam, kad tiek noteiktas balsstiesības, nebija deklarēti Rīgā, vai arī nebija līdz 15.augusta pieteikušies balsot saistībā ar Rīgā piederošu nekustamo īpašumu.

Tāpat iedzīvotāji izsaka padomus, kā labāk iekārtot iecirkņus, ka iecirkņu darbiniekiem būtu jālieto arī sejas un deguna maska, jo nepietiekot ar caurspīdīgo aizsegu.

CVK arī skaidroja, ka balsot var arī cilvēki, kuriem pēc laulībām mainījies uzvārds, bet tas vēl nav nomainīts pasē vai personas apliecībā. To iespējams darīt, jo vēlētājs tiek atpazīts pēc personas koda, norādīja Bērziņa.

Tāpat vēlētāji jau pēc nobalsošanas ir interesējušies, vai pareizi aizpildījuši vēlēšanu zīmes. CVK arī balsstiesīgajiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas, norādījuši, ka uz viņu dzīvesvietu vēlēšanu iecirkņa pārstāvji nebrauks, jo vēlēšanas notiek tikai galvaspilsētas teritorijā.

Kopumā iepriekšējās balsošanas gaitu Bērziņa novērtēja kā mierīgu.

Kā ziņots, šodien iepriekšējā balsošana norisināsies līdz plkst.20. Vēlēšanu dienā 29.augustā iecirkņi būs atvērti no plkst.7 līdz 22.

Rīgas domes vēlēšanās var balsot jebkurā no 156 vēlēšanu iecirkņiem, taču, ja tas nebūs iecirknis, kurā vēlētājs reģistrēts, tad balsotājam ir jāieplāno laiks, kamēr izvēlētā iecirkņa pārstāvis sazināsies ar tā iecirkņa darbinieku, kura sarakstā vēlētājs sākotnēji ticis iekļauts.

Saistītie raksti

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiek lietoti vēlētāju saraksti.

Līdz šim iepriekšējās balsošanas laikā 26. un 27.augustā nobalsojuši 44 367 jeb 10,5% no balsstiesīgajiem vēlētājiem, liecina CVK apkopotie dati.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Tagad meitenes mācīsies zāģēt, urbt un virpot, savukārt zēniem būs jāapgūst tamborēšana, adīšana un šūšana 24
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Francijas prezidents Emanuels Makrons, viesojoties prezidenta pilī, koķetē ar sievu Bridžitu 1
1 stunda
LA
Laukos.lv
Laukos
Daudzi latvieši domā, ka Igaunijā viss ir labāk. Cik reāli tas ir, atklāj “E-piim” valdes priekšsēdētājs Jānuss Murakass
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Kultūra
Pirms ASV vēlēšanām atgriezīsies kontroversiālais “Borats”
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Pēteris Apinis: “Placebo, nocebo un Covid 19, jeb – kādēļ ar baidīšanas kampaņām tiek nodarīts vairāk slikta nekā laba!” 5
2 stundas