Ieva Brante par Zelenska vizītes Latvijā praktisko ieguvumu: “Ukraina var mums dot ļoti labus padomus” 234

“Tas ir liels un svarīgs notikums noteikti! Tas ir tāds uzticības, draudzības un pateicības apliecinājums – atbraukt un pateikt paldies, pastāstīt, kā iet un dot tālāk savu kaut kādu lūgumu un vīziju,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece (NA/LRA) un juriste Ieva Brante, komentējot gaidāmo Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizīti Latvijā šodien, 11.janvārī, uzreiz pēc Lietuvas un Igaunijas apmeklējuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Brante uzsvēra, ka viņai gribētos no Zelenska dzirdēt ne tikai to, kā iet un ko plāno, bet arī izmantot viņa zināšanas, lai Latvijas valdība sagatavotu attiecīgos praktiskos uzdevumus, kuru veikšanā varētu ņemt vērā Ukrainas padomus.

“Ir kaut kādas lietas un tādas ir vairākas – kaut vai, kā izbūvēt patvertnes, kā pielāgot mūsu esošos pagrabus, ko ņemt vērā, kā labāk darīt, kā lētāk darīt vai kā kvalitatīvāk darīt?
CITI ŠOBRĪD LASA

Tas, ko šodien dara Ukraina, viņa mums dod papildus laiku, kamēr paši cīnās. Un mums šis papildus laiks ir jāizmanto kvalitatīvi. Un, ja mēs varam saņemt no Ukrainas praktiskās norādes, kā darīt labāk, kā darīt labāk savas rūpes par drošību, par tautu un zemi, par valsti, tad tas būtu tāds ļoti arī praktisks vizītes rezultāts,” pārliecināta ir Brante, spriežot par iespējamajiem Ukrainas prezidenta Zelenska vizītes Latvijā ieguvumiem.

“Domāju, ka Ukraina var mums dot ļoti labus padomus, jo esmu bijusi Ukrainā vairākas reizes, un mēs esam bijuši diezgan tuvu pašai kara robežai. Un

es varu apliecināt, ka viņiem ir šīs zināšanas, un to ikviens saprot un zina. Mēs bijām mazās pilsētās, un šobrīd Kijiva var baudīt nosacītu drošību tādēļ, ka tur ir pretgaisa uzbrukumu aizsardzība.

Otrkārt, ir aktīvās un stiprās pierobežas kontroles un šīs pilsētas, kas cīnās un dara to, ko vien var darīt. Un pusgada laikā, neskatoties uz to, ka aizsargā valsts robežu, viņi dara visu, lai atjaunotu savu infrastruktūru un svarīgākos objektus,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” pastāstīja Rīgas domes deputāte Brante.

Ukraiņi ir parūpējušies par saviem bērnudārziem, skolām, patvertnēm. “Viņi ir pārbūvējuši lielo ēku pagrabus par vietām, kur var droši noturēt sapulces, kur var pulcēties.

Respektīvi, tās ir tādas mācībstundas, ko mēs varam izmantot. Un, ja mēs varam šo Zelenska kunga vizīti izmantot kā arī iespējamo praktisko uzdevumu uz mūsu pusi, ko mēs varam darīt, tad tas ir lieliski,” tā pauda cerību Brante pirms šodien pēcpusdienā gaidāmās Ukrainas prezidenta Zelenska vizītes Latvijā.

Jau vēstīts, ka oficiālā vizītē Latvijā šodien, 11.janvārī, ieradīsies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, tā aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Ukrainas prezidenta oficiālā vizīte sāksies plkst.16.15 ar viņa sagaidīšanas ceremoniju pie Rīgas pils, kam sekos Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča un Zelenska oficiālais foto un ieraksts viesu grāmatā.

Zelenska vizītes laikā iecerētas Latvijas un Ukrainas delegāciju sarunas, pēc kurām plkst.17.25 notiks Rinkēviča un Zelenska kopīgā preses konference. Paredzēts, ka preses konferencē Rinkēvičs izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai.

Savukārt plkst.18.05 Zelenskis tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS), kam plkst.19.10 sekos tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).

Reklāma
Reklāma

Šonedēļ Ukrainas prezidents viesojas Baltijas valstīs. Trešdien, 10.janvārī, Zelenskis ieradās iepriekš neizziņotā vizītē Lietuvā, šodien, 11.janvārī, viņš apmeklēs Igauniju un Latviju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.