Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Publicitātes foto

Igauņi un somi lūdz Latvijas valdību tos aizstāvēt pret Latvijas dabasgāzes pārvades operatoru “Conexus” 0

Igaunijas un Somijas energokompānijas lūdz Latvijas valdību un vienoto dabasgāzes un pārvades operatoru AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) uz gadu pārcelt plānoto starptautiskā gāzes cauruļvada “Balticconnector” darbības apturēšanu mēneša garumā. Būtiska jaudu ierobežošana dabasgāzes starpsavienojumā radīs vairākus miljonus eiro lielus zaudējumus un iedragās “Balticconnector” uzticamību nākotnē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

Baltijas valstu un Somijas enerģētikas uzņēmumi kopīgā atklātā vēstulē Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam norāda, ka nepiekrīt “Conexus” plānam maijā faktiski apturēt Igaunijas un Somijas dabasgāzes starpsavienojuma “Balticconector” darbību, par šādu ieceri paziņojot vien marta beigās, īpaši laikā, kas tāpat ir kritisks un izaicinošs.

“Balticconector” laicīgi neizziņotā apstādināšana saistīta ar “Conexus” plānu veikt gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Godprātīgi esam mēģinājuši panākt vienošanos ar “Conexus” par remontdarbu atlikšanu, tomēr neesam raduši dzirdīgas ausis. Tāpēc aicinām dabasgāzes un pārvades operatoru un Latvijas valdību rast risinājumu, kā plānotos darbus atlikt uz gadu,” uzsver “Elenger” valdes loceklis Kalevs Reiljans, viens no vēstules parakstītājiem. “Pretējā gadījumā būsim spiesti iesniegt prasību par zaudējumu atlīdzību miljoniem eiro apmērā saistībā ar radītajiem zaudējumiem”.

“Brīdinājums tikai mēnesi pirms plānotajiem remontdarbiem neļauj tirgus dalībniekiem tik īsā laikā atrast alternatīvus piegādes avotus par saprātīgu cenu. Daudzi gāzes pārdošanas līgumi ir noslēgti uz gadu, un mēs strādājam atbilstoši noslēgtajiem līgumiem,” vēstules parakstītāju pozīciju skaidro Kalevs Reiljans.

“Valdības, uzņēmumi un patērētāji ir ārkārtīgi sarežģītā situācijā Covid-19 krīzes dēļ, un papildu izdevumi situāciju tikai apgrūtinās.”

Pēc energokompāniju pārstāvja teiktā, Somijas, Lietuvas un Igaunijas dabasgāzes pārvades sistēmas operatori nav sankcionējuši “Conexus” plānotos remontdarbus, kas rada šaubas par pieslēguma uzticamību nākotnē.

“Šāds solis iedragās gan labi sākto sadarbību starp valstīm un starpsavienojuma uzticamību, gan visa reģiona enerģētisko drošību,” brīdina Kalevs Reiljans.

Marta beigās “Conexus” informēja enerģētikas kompānijas, ka plāno sākt gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbus, pārtraucot dabasgāzes pārvadīšanu Igaunijas virzienā un būtiski ierobežojot jaudas “Balticconnector” starpsavienojumā visu maiju.

Neskatoties uz Baltijas valstu un Somijas uzņēmumu lūgumu atlikt remontdarbus, nav panākta vienošanās, kas apmierinātu visas iesaistītās puses. Tādējādi enerģētikas uzņēmumi 2020. gada 3. aprīlī iesniedza kopīgu vēstuli Latvijas valdībai, kā arī Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas dabasgāzes pārvades sistēmu operatoriem, aicinot rast risinājumu un vismaz par gadu vēlāk pārcelt remontdarbu veikšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.