Ilustratīvs foto. Konfiscē narkotiku – kokaīna kravu, kas nākusi no Ekvadoras.
Ilustratīvs foto. Konfiscē narkotiku – kokaīna kravu, kas nākusi no Ekvadoras.
Foto: EPA/SCANPIX

Igaunijā jūras konteineros atklāj gandrīz simts kilogramu kokaīna: noziedznieki meklē jaunus noieta ceļus Āzijā un Skandināvijā 3

Šomēnes Igaunijas Nodokļu un muitas departamenta darbinieki jūras konteineros divos kravas kuģos atklāja kopumā 97 kilogramus kokaīna, informēja departamentā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Kokteilis
Saulrietu tests: izvēlies vienu attēlu un uzzini, ko tava izvēle atklāj par tavu iekšējo “es”
Lasīt citas ziņas

10.janvārī Mūgas ostā Tallinā ienākušā kuģī zemesriekstu partijas konteinerā muitnieki atklāja 37 kilogramus kokaīna. Zemesriekstu saņēmējs bija Igaunijas uzņēmums, un kravas galamērķis bija Krievija.

Pēc divām dienām Igaunijas ūdeņos caur Panamas kanālu no Ekvadoras ienāca kravas kuģis, kurā pamatā bija banāni un saldētas garneles. Kuģis bija ceļā uz Krieviju. Atzīstot kuģi par paaugstinātas intereses objektu, Igaunijas Nodokļu un muitas departaments sadarbībā ar Policijas un robežsardzes departamenta komandu novirzīja kuģi uz Mūgas ostu papildu muitas pārbaudei, kuras laikā starp banāniem tika atrasti vairāk nekā 60 kilogrami kokaīna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apstākļu noskaidrošanai abos gadījumos tika ierosinātas krimināllietas.

Igaunijas Nodokļu un muitas departamenta Izmeklēšanas pārvaldes nodaļas cīņai pret narkotikām vadītājs Rauls Kopelmā paskaidroja, ka kokaīns parasti tiek vests no Dienvidamerikas, un, konteinerkuģi no Ekvadoras uz Krieviju tiek uzskatīti par paaugstināta riska kravām.

Viņš piebilda, ka noziedznieki meklē jaunus noieta tirgus un pašlaik narkotikas īpaši tiek izplatītas Āzijas un Skandināvijas valstīs, Igaunijai kļūstot par nelegālo kravu tranzīta valsti.

Prokurors Raigo Āss atzina, ka kokaīna pieejamība palielinās visā Eiropā. Viņš piebilda, ka pirms desmit gadiem Igaunijā kilograma kokaīna atklāšana bija retums, bet tagad atklāto narkotisko vielu partijas ir daudz lielāki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.