Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: REUTERS/SCANPIX

VIDEO. Igaunijas ūdenslīdēji apgalvo, ka atraduši sen meklētās 1940.gadā padomju bumbvedēju notriektās somu lidmašīnas “Kaleva” atlūzas 35

Ziņa papildināta ar “ERR.EE” publicētajiem video 6.jūnijā pl.09.36.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Igaunijas ūdenslīdēju pakalpojumu uzņēmuma “Tuukritode” vadītājs Kaido Peremēss paziņojis, ka pēc daudzu gadu meklējumiem jūras dibenā atrastas 1940.gadā padomju bumbvedēju notriektās Somijas pasažieru lidmašīnas “Kaleva” atliekas.

“Tuukritode” vadītājs sacīja, ka, neraugoties uz spēcīgo triecienu, iekrītot ūdenī, joprojām esot atpazīstami lidmašīnas spārns, viens no dzinējiem un šasija ar riteni, kas atrodoties 71 līdz 76 metru dziļumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Atrastās atlūzas klāj jūras gultni 100 reiz 100 metru lielā platībā. Pilnīgi iespējams, ka jūras dibenā esošās atliekas ir tikai daļa no jūrā iekritušās lidmašīnas, un daži elementi un fizelāžas daļas varētu būt izceltas jau 1940.gadā vai 1956.-1967.gadā,” piebilda Peremēss.

Divi padomju bumbvedēji notrieca Somijas aviokompānijas “Aero” lidmašīnu “Junkers Ju-52”, kurai bija dots nosaukums “Kaleva”, ceļā no Tallinas uz Helsinkiem 1940.gada 14.jūnijā, kad Somija un Padomju Savienība nebija karastāvoklī, bet līdz padomju karaspēka ievešanai Igaunijā un okupācijai bija atlikušas divas dienas. Tomēr Padomju Savienība jau īstenoja faktisku Igaunijas blokādi.

Gāja bojā visi deviņi cilvēki, kas atradās lidmašīnā, viņu vidū – divi Francijas un viens ASV diplomātiskais kurjers. Diplomātisko pastu no jūras izcēla igauņu zvejnieki, taču to viņiem atņēma padomju kara jūrnieki, kas ieradās ar zemūdeni.

Skaties ERR.EE video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.