Valdis Siksnis
Valdis Siksnis
Foto. LETA/ Ieva Čīka

“Indexo banka” darbību varētu sākt vasaras otrajā pusē; vēl jānokārto dažādas formalitātes 10

Jaunizveidotā “Indexo banka” darbību varētu sākt šogad vasaras otrajā pusē, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja “Indexo” valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka šobrīd bankas tehniskā gatavība sākt darbību ir samērā augsta, taču vēl ir jānokārto dažādas formalitātes, kas var aizņemt gan nedēļas, gan arī mēnešus, tostarp ir nepieciešams noslēgt vienošanos ar Eiropas Maksājumu padomi, ar SWIFT, ar “Visa”.

“Mēs lēšam, ka [banka] darbību varētu sākt šīs vasaras beigās, vasaras otrajā pusē,” sacīja Siksnis, piebilstot, ka banka centīsies apvienojot to, ko sniedz gan modernās tehnoloģijas, gan arī klasiskais banku sektors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) šogad 15.maijā izsniedza licenci “Indexo bankai” kredītiestādes darbībai. “Indexo banka” plāno fokusēties uz ikdienas banku pakalpojumu sniegšanu, maksājumu karšu izsniegšanu, kreditēšanu un noguldījumu pieņemšanu.

“Indexo” pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka jaunā banka darbību sāks šogad vasarā, bet precīzs datums tiks paziņots tuvāko mēnešu laikā.

“Indexo bankas” pakalpojumi sākotnēji tiks piedāvāti privātpersonām, bet pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti nedaudz vēlāk – sešu līdz deviņu mēnešu laikā pēc darbības sākšanas.

Bankas centrālais birojs atradīsies biroju kompleksā “Verde” Rīgā.

Tāpat ziņots, ka “Indexo” kopš 2022.gada vidus attīsta bankas izveides projektu, tostarp 2023.gadā tika pabeigts darbs pie bankas informācijas tehnoloģiju infrastruktūras, izveidota “Indexo” bankas mobilā lietotne, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām.

“Indexo” koncerna auditētie zaudējumi pagājušajā gadā bija 2,898 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā 2022.gadā.

“Indexo” lielākie akcionāri ir Henrikam Karmo piederošā SIA “Perfect Match” ar 8,93%, Valdim Siksnim piederošā SIA “VSCAP” ar 6,69%, Igaunijas uzņēmums “Barolo Finants”, kura īpašnieks ir Indreks Gusevs, ar 5,64%, Igaunijas uzņēmums “Saggis”, kura īpašnieks ir Sandu Hubans, ar 5,64%, SIA “IN Finance”, kuras kontrolējošā persona ir Jekaterina Ņikuļina, ar 5,95%, kā arī Mārcis Martinsons ar 5,98% “Indexo” akciju. Pārējo akcionāru īpašumā ir mazāk nekā 5% akciju.

Reklāma
Reklāma

“Indexo” izveidota 2017.gadā. “Indexo” akcijas ir iekļautas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.