Jānis Reirs
Jānis Reirs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Reirs draud ar jaunu nodokli bankām, ja vien tās turpinās būt pārmērīgi piesardzīgas 21

Bankām turpinot pārāk piesardzīgu kreditēšanas un kontu atvēršanas politiku, pastāv iespēja tām piemērot jaunu nodokli, otrdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja komisijas vadītājs Jānis Reirs (JV).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Ja banku riska politika nemainīsies, “mēs varētu piemērot jaunu nodokli par agresīvu risku politiku un paņemt valsts budžetā vēl kādus 100 miljonus eiro,” teica Reirs.

Tāpat viņš norādīja, ka komisija uzrunās Finanšu ministriju un lūgs konkrētu plānu, kad un kā tiks atrisinātas visas finanšu sektorā identificētās problēmas. Reirs izteicās, ka līdz šim no ministrijas ir tikai dzirdēts, ka “mēs risināsim, mēs risināsim…”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks komisijas sēdē atzina, ka banku piesardzība patlaban ir pārspīlēta.

“Latvijas Banka no komercbankām konkrēti prasa – ejiet pie klientiem, uzlabojiet pakalpojumus, ieviesiet jaunus, mūsdienīgus pakalpojumus,” teica Kazāks, kā piemēru minot “Revolut”, kur viss notiek “ātrāk un lētāk”.

Vienlaikus Kazāks norādīja, ka Latvijā ir padsmit bankas, un, ja klientam kaut kas neizdodas vienā bankā, var iet pie nākamās. Kazāks īpaši uzsvēra, ka mazās bankas tagad cenšas attīstīties un sniegt vispusīgus banku pakalpojumus.

Tāpat Kazāks uzsvēra, ka kontu pieejamība patlaban Latvijas finanšu sektorā nav sistēmiska problēma, un varētu būt runa par atsevišķiem gadījumiem, kad klientam neizdodas atvērt kontu.

Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile norādīja, ka patlaban Latvijas finanšu sektors gatavojas Eiropas Padomes ekspertu komitejas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtējumam “Moneyval”, kas sāksies šī gada ceturtajā ceturksnī.

Purgaile uzsvēra, ka “”Moneyval” vairs nav bubulis”, arī novērtēšanas metodoloģija mainījusies un tagad “Moneyval” lielu uzmanību pievērš finanšu pakalpojumu pieejamībai un saprātīgai risku mazināšanai.

Uz to Reirs norādīja, ka, bankām turpinot līdzšinējo risku politiku, Latvija riskē saņemt negatīvu “Moneuval” vērtējumu tieši pārmērīgās banku piesardzības dēļ.

LA.LV Aptauja

Vai Tu piekrīti, ka bankas Latvijā ir pārmērīgi piesardzīgas?

  • Jā!
  • Nē.
  • Daļēji piekrītu.
  • Grūti teikt.
  • Nezinu.
  • Cits variants.
  • Man nav viedokoļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.