Foto: Paula Čurkste/LETA

“Interneta medijiem ir jāsāk uztraukties,” Kots par drukāto mediju nākotni 17

“Interneta mediji sāk vājināties, tas varbūt tik izteikti šobrīd nav jūtams, bet es esmu pilnīgi pārliecināts par to, jo tiem medijiem, kuriem bija tikai interneta portāls, viņiem sākās problēmas ar reklāmas naudas plūsmām, līdz ar to viņi meklēja kaut kādus ceļus uz abonēšanu, tāpēc es domāju, ka satraukties par drukāto mediju nākotni nevajadzētu,” RīgaTV 24 raidījumā “Pilna bilde” ar viedokli dalās Edgars Kots, izdevniecības “Dienas mediji” valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka internetam kā portālam, kā ziņu veidotājam ir jāsāk vairāk uztraukties nekā drukātajiem medijiem,” Kots uzskata.

Viņš atgādina – ja nav drukātā medija, nav valodas. “Tas ir ļoti saistīts, ja nav lasītāja, nav rakstītāja. Tajā brīdī, ja mēs runājam par drukātu mediju, tā nav tikai avīze un žurnāls, tā ir grāmata, vides reklāma, kur ir uzdrukāti burti,” uzskaita izdevniecības “Dienas mediji” valdes priekšsēdētājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš saka, ka jautāt, vai nākotnē būs drukātā medija, ir tikpat muļķīgi kā jautāt, vai nākotnē būs latvietis.

Kots aicina strādāt pie tā, lai sabiedrībā atgieztu lasītprieku. Internetā, ja cilvēks rakstā pavada vidēji minūti, divas, tā jau neesot lasīšana, tikai informācijas iegūšana pārskrienot rakstam.

“Interneta vide, kas ir par velti, ir ļoti bīstama. Drīz cilvēki pieprasīs teātri par velti, vēl kaut ko, kas radīs problēmas ekonomikai,” viņš uzskata.

Raidījums tapis sadarbībā ar NEPLP sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.