Foto – LETA

Izdevniecība: Digitalizāciju skolās nevar uztvert kā panaceju 0

Digitalizāciju skolās nevar uztvert kā panaceju, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja izdevniecības “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Lasīt citas ziņas

Jauno tehnoloģiju pielietojums mācību stundās tikai tad būs efektīvs, ja tas būs pakārtots galvenajam – skolēnu iesaistošam izziņas procesam, teica “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs. “Tehnoloģiju izmantošana nevar būt pašmērķis, un digitalizāciju uztvert kā zāles pret visām kaitēm ir maldinoši.”

Pēc Gribusta teiktā, lai arī poligrāfiski izdotā mācību grāmatas loma mācību procesā samazināsies, joprojām būs situācijas, kad tās izmantošana būs efektīvāka par digitālo mācību materiālu izmantošanu. “Jāsaprot, ka mācību process ir daudzveidīgs, un būtu kļūdaini uzskatīt, ka tikai digitālie mācību materiāli var nodrošināt kvalitatīvu, daudzveidīgu un individualizētu mācību procesu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Gribusts norādīja, ka pašlaik vēl neredz digitālo mācību grāmatu efektīvu izmantošanu stundās, jo klasē, ja ir jāstrādā ar mācību grāmatu, tad joprojām daudz efektīvāk ir izmantot drukātās grāmatas, nekā skolotājam pārvaldīt 25 planšetdatorus vai portatīvos datorus.

Gatavojoties stundām mājās vai atkārtojot mācību vielu, pārvietojoties transportā uz skolu, daudz efektīvāks būs tehnoloģiskais risinājums stacionārajiem mājas datoriem vai mobilajām ierīcēm.

Gribusts arī pastāstīja, ka jau pašlaik daudzās Latvijas skolās informācijas tehnoloģiju lietošana mācību procesā ir ikdiena, piemēram, sadarbībā ar “Lielvārds” interaktīvs mācību process jau pašlaik ir vairāk nekā 1500 mācību klasēs dažādās Latvijas pilsētās un novados.

“Skolotāji, kas ir atvērti jauniem izaicinājumiem, klasēs izmanto gan izdevniecības veidotos interaktīvos mācību materiālus, gan radoši veido interaktīvos materiālus paši, piemēram, interaktīvajām tāfelēm, Lielbritānijas tehnoloģiju uzņēmuma “Promethean” izveidotajām ierīcēm skolēnu zināšanu diagnostikai,” pastāstīja Gribusts.

Vienlaikus Gribusts norādīja, ka ar planšetdatoru pielietojumu Latvijas skolās nav uzkrāta vērā ņemama pieredze.

2011.gadā sākot un 2012.gadā turpinot izstrādi un investējot vairāk nekā 10 000 latu, “Lielvārds” ir realizējis digitālās bibliotēkas projektu, un pašlaik 60 izdevniecības izdotās mācību grāmatas ir pieejamas arī digitāli. “Turpināsim digitālās bibliotēkas attīstību, piedāvājot tās “web” risinājumu, kas darbosies uz jebkuras platformas. Plānojam arī digitālās grāmatas iznomāt uz noteiktu laiku, piemēram, mēnesi,” klāstīja izdevniecības vadītājs.

Reklāma
Reklāma

“Turpinām produktu attīstību gan tradicionālo mācību grāmatu izveidē, gan veidojot informācijas tehnoloģijas bāzētas aktivitātes. Piemēram, tuvāko nedēļu laikā skolām piedāvāsim interaktīvo solu, pie kura izzinošās aktivitātēs, mācoties sadarboties, vienlaicīgi uzdevumus pildīs līdz pat sešiem skolēniem. Interaktīvais sols maksās aptuveni 4000 latu,” atklāja Gribusts.

Izdevniecība SIA “Lielvārds” dibināta 1992.gadā un izdod mācību grāmatas, kā arī veido mācību un metodiskos materiālus, piedāvā lielāko Eiropas mācību līdzekļu ražotāju uzskates līdzekļus un IT risinājumus skolām. Uzņēmuma sadarbības partneri Eiropā ir Lielbritānijas ražotāji “Promethean”, “Data Harvest”, “Gratnells”, Vācijas mācību līdzekļu ražotāji “Cornelsen Experimenta”, “Motic”, “Kern”, “Lieder” un Austrijas uzņēmums “CoolTool”.

Uzņēmuma akcijas pieder Aivaram Gribustam (55%) un Andrim Gribustam (45%).

Pēc “Firmas.lv” datiem, uzņēmuma apgrozījums 2011.gadā bija 3 253 498 lati, kas ir par aptuveni 29% mazāk nekā 2010.gadā, kad apgrozījums bija 4 466 908 lati. Savukārt uzņēmuma peļņa bija 278 292 lati, kas ir aptuveni par 26% mazāka nekā 2010.gadā, kad tā bija 378 131 lats.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.