Foto – Timurs Subhankulovs

IZM atklāj okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšanu Latvijas skolās 7

Vairākām Latvijas pašvaldībām un izglītības iestādēm ir nosūtīti Jelgavas Krievu kultūras biedrības “Veče” sagatavotie mācību un metodiskie līdzekļi krievu valodā, kā arī tiek popularizēti tīmekļa vietnē “www.svoi.lv” pieejamie materiāli, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Latvijai naidīgu un okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšana skolās nav pieļaujama, uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) lūdz Iekšlietu ministriju izvērtēt šī materiāla atbilstību tiesību aktu normām.

Lai novērtētu šo materiālu atbilstību izglītības standartiem, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) lūdza Valsts izglītības satura centru (VISC) izvērtēt un sniegt atzinumu par šo mācību un metodisko materiālu izmantošanu izglītības un audzināšanas procesā.

CITI ŠOBRĪD LASA

VISC savā atzinumā norāda, ka “materiālos faktiski tiek attaisnota un atzīta par pareizu Latvijas okupācija, lai aizsargātu PSRS”.  Tāpat vairākos tematos tendenciozi izcelti jēdzieni, kas neatbilst Latvijas un Eiropas histogrāfijai.

VISC konstatēja, ka izplatītais materiāls neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam vispārējās izglītības mācību saturam. Turklāt šie materiāli nav izmantojami kā mācību vai metodiskais materiāls izglītības procesā, jo tajos skaidrotie temati un termini neatbilst pamatizglītības un vidējās izglītības standartos noteiktajam.

Izglītības un zinātnes ministre akcentē, ka nepatiesu vēsturisko faktu izplatīšana par Latvijas okupāciju un tās sekām rada sabiedrībā maldīgus priekšstatus un kavē saliedētas sabiedrības veidošanos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.