Foto: AFP/SCANPIX
Foto: AFP/SCANPIX
Šajā faila fotoattēlā, kas uzņemts 2007. gada 9. janvārī Macworld konferencē Sanfrancisko, Kalifornijā, redzams, kā “Apple” izpilddirektors Stīvs Džobss iepazīstina ar iPhone, īpaši plānu jauno mobilo tālruni, kura biezums ir mazāks par puscollu (1,3 centimetrus). Tālrunis, interneta iespēja un MP3 atskaņotājs, kā arī divu megapikseļu digitālā kamera, sacīja Džobss.

Izsolē pārdots rets 2007.gada “Apple iPhone” modelis, ko kolekcionāri uzskata gluži vai par Svēto Grālu 16

Parasti “Apple iPhone” vērtība krītas, tiklīdz pēc tā iegādes ar to izejat no veikala. Taču kā to rāda kādas ASV notikušas izsoles rezultāti, tomēr ir daži īpaši gadījumi, kad “iPhone” 4GB pirmais modelis neatvērtā iepakojumā tiek pārdots arī par 190 372,80 ASV dolāriem. Šī modeļa aparāti tolaik netika izgatavoti lielā skaitā, tāpēc “iPhone” kolekcionāri šo modeli vienmēr uzskatījuši par tādu kā “Svēto Grālu” (“Holy Grail”), tā vēstīja britu medijs “BBC“.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Izsole, kuru vadīja “LCG Auctions”, kopumā piesaistīja 28 cenas solījumus un šis konkrētais “Apple iPhone” tika pārdots par gandrīz 400 reižu lielāku cenu, nekā tā noteiktā izsoles sākuma cena. Papildus nosolītajai izsoles maksai, kuru pircējs maksā izsoļu namam, pircējam ir jāsedz arī izsoles administrēšanas izmaksas, saukta arī par “pircēja prēmiju”. Pircēja prēmija nonāk izsoļu nama un nevis pārdevēja rīcībā.

Uzņēmums “LCG Auctions” pārdoto telefonu raksturoja kā “populāru augstākās klases” un “karsti kolekcionējamu priekšmetu”, piebilstot, ka arī divi citi vēl rūpnīcā aizzīmogoti pirmā izlaiduma “iPhone” tālruņi pagājušajā gadā tikuši pārdoti par rekordlielām summām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tīmekļa vietne modeli raksturoja kā “ārkārtīgi retu, rūpnīcā aizzīmogotu, pirmā izlaiduma 4GB modeli izcilā stāvoklī; praktiski nevainojams visā tā virsmā un malās, rūpnīcas zīmogs ir neskarts, tas ir ar pareizām savienojumu līnijām un hermētiskumu,” raksta “BBC”.

Kaut arī sākotnēji mazumtirdzniecības cena šī modeļa aparātam bija noteikta 599 ASV dolāri, bija paredzēts, ka izsolē tas tiks nosolīts par aptuveni 50 000 līdz 100 000 ASV dolāriem, taču izsoles rezultāts pārspēja visus iepriekšējos rekordus.

Kompānija “Apple” tās toreizējā izpilddirektora Stīva Džobsa vadībā pirmo reizi šo modeli izlaida 2007.gadā, taču krītošo pārdošanas apjomu dēļ tehnoloģiju gigants pieņēma lēmumu pārtraukt 4 GB modeļa ražošanu tikai divus mēnešus pēc tā izlaides uzsākšanas. Lielākā daļa cilvēku tolaik deva priekšroku iegādāties 8 GB modeli, kas tika palaists pārdošanā aptuveni tajā pašā laikā, taču tam jau bija dubultota atmiņas kapacitāte, un tas maksāja tikai par 100 ASV dolāriem vairāk nekā “iPhone” 4GB.

Ik pēc dažiem mēnešiem izsolēs tiek piedāvāti dažādi reti “Apple” kolekcionāru priekšmeti, kā arī Džobsa kunga dzīves un karjeras relikvijas. Tajos ietilpst dzejolis, ko viņš ierakstīja kāda sava klasesbiedra vidusskolas gadagrāmatā, fotogrāfijas, kurās viņš redzams koledžā, un vizītkarte no 1978.gada.

2011.gadā “Apple” līdzdibinātājs Džobss nomira 56 gadu vecumā no aizkuņģa dziedzera vēža. “Apple” norāda, ka viņš ir bijis “neskaitāmu inovāciju avots, kas bagātina un uzlabo visu mūsu dzīvi” un ir padarījis pasauli “neizmērojami labāku”. Viņš iepazīstināja pasauli ar krāsaino “iMac” datoru, “iPod”, “iPhone” un “iPad”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.